Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило на своєму сайті проект розпорядження Кабінету міністрів про схвалення концепції нової системи охорони здоров'я.
Концепція, зокрема, визначає найбільш ефективним механізмом формування нової системи охорони здоров'я реалізацію засад європейської політики "Здоров'я 2020" шляхом комплексного підходу до зміцнення здоров'я, профілактики та раннього виявлення захворювань, здійснення контролю за перебігом захворювань і запобігання їхнім несприятливим наслідкам, а також шляхом підвищення рівня добробуту населення.
Реалізація концепції передбачає, зокрема, розробку та впровадження загальнообов'язкового соціального медичного страхування, що передбачає створення загальнодержавного пулу коштів на охорону здоров'я у вигляді страхового фонду. Це забезпечить об'єднання фінансових ресурсів для фінансування за видами медичної допомоги.
Окрім того, передбачає запровадження договірних відносин між державою (уповноваженими органами) та установами охорони здоров'я, застосування методів планування і оплати медичної допомоги, орієнтованих на результат, а також залучення органів місцевого самоврядування до співфінансування установ охорони здоров'я.
Концепція також передбачає стимулювання розвитку добровільного медичного страхування (ДМС) та розробку механізмів залучення населення до сплати за надані послуги.
Окрім того, автори концепції передбачають оновлення системи управління шляхом створення системи противаг у вигляді професійного самоврядування (лікарі, молодші спеціалісти з медичною освітою, провізори) та саморегулівних організацій постачальників медичної допомоги для чіткого врегулювання прав, обов'язків та відповідальності сторін, а також вдосконалення системи моніторингу та підзвітності.
Подальший розвиток первинної медичної допомоги (ПМД) буде засновано на принципах сімейної медицини, оптимізації мережі медичних закладів з урахуванням потреб населення та диференціацією медустанов за інтенсивністю лікування та видами допомоги.
Окрім того, планують впровадження системи управління якістю медичної допомоги, формування системи електронної охорони здоров'я та об'єднання інформаційних ресурсів галузі у єдине інформаційне поле, забезпечення ефективної фармацевтичної політики та інформаційно-комунікаційне забезпечення побудови нової системи охорони здоров'я.
Як відомо, МОЗ ініціює впровадження в Україні механізму вільної професії лікаря, що передбачає, зокрема, індивідуальне ліцензування лікарів, а також їхні контрактні відносини з установами охорони здоров'я.
Міністр Олег Мусій планує, що нову концепцію системи охорони здоров'я, яку розробляє МОз, найближчим часом буде винесено на розгляд уряду, після її прийняття протягом трьох місяців буде розроблено детальний план. Механізм має запрацювати до кінця 2015 року. !zn
Читайте також:
В останні роки в Україні спостерігається стійка тенденція до зниження частоти абортів
Першочерговим завданням медреформи в МОЗ визначили перепідготовку сімейних лікарів