Запланована евакуація українців з Китаю не відбулася через неготовність країни приймати своїх громадян і організовувати карантин.
За даними ZN.UA, її скасували через те, що МОЗ станом на 11 лютого а) вирішив посадити літак в аеропорту Бориспіль, б) не знайшов приміщення, де 41-54 українця, які проживають в Ухані, могли б провести карантинні дві, а за останніми даними, три тижні.
Напередодні ZN.UA зверталася до міністра охорони здоров'я Зоряни Скалецької, щоб прояснити ситуацію з евакуацією українських громадян з Китаю, але міністр не відповіла, пославшись на зайнятість. Зокрема ZN.UA цікавилося, яким саме рейсом – частим або державним – планувалася евакуація, де він приземлиться, як літак дезинфікуватиметься після, а також де українці будуть знаходиться на час карантину.
Варто відзначити, що на поточний момент більшість країн світу завершило евакуацію своїх громадян з КНР. У понеділок, 10 лютого, український борт отримав право сідати в Китаї. У китайській провінції Хубей та місті Ухань знаходяться близько 150-200 громадян України, більше 50 з них висловили бажання бути евакуйованими й дали згоду на двотижневий карантин відразу після прильоту.
UPD. При цьому прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на брифінгу після засідання Кабінету міністрів пояснив затримку евакуації українців мінімізацією ризиків до нуля.
"Як тільки ми будемо на 100% впевнені, що евакуація не створить ризику проникнення цієї інфекції на територію України і поширення її тут, ми миттєво проведемо всі необхідні евакуаційні дії. Це питання днів. У нас літак готовий, кілька об'єктів визначені, на які потенційно може бути проведена евакуація ", - сказав він.
Вперше спалах коронавируса в китайському місті Ухань був зафіксована 12 грудня. Станом на 1 лютого вірус поширився на 26 країн, а напередодні ВООЗ визнала його "надзвичайно міжнародної ситуації". Можна вважати, що Україна мала як мінімум два тижні, щоб детально обміркувати евакуацію громадян.
Напередодні Україна створила власний діагностичний тест на коронавірус. На створення тесту українським медикам і вченим знадобилося трохи менше трьох тижнів. Ланцюжок РНК вірусу китайці надали всім країнам 20 січня.
Китайська коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція ZN.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".