Депутати Херсонської облради виступили проти запровадження в медзакладах області медичної реформи. Депутати звернулися до Верховної Ради з проханням відкласти реорганізацію закладів охорони здоров'я до кінця 2020 року. У Мінздоров'я попередили, що медзаклади області можуть залишитися без фінансування, якщо не підпишуть договір з Національною службою здоров'я по програмі "Гроші йдуть за пацієнтом".
"З подачі Владислава Мангера, голови обласної ради, зміни намагаються саботувати, залякуючи людей неправдивою та маніпулятивною інформацією про трансформацію. Такі заяви депутатів з проханням відстрочки, скоріше схожі на шантаж уряду через власну неспроможність", - сказано в заяві відомства.
Наголошується, що з 2020 року всі установи, що надають медичну допомогу, повинні почати працювати за новими правилами.
За даними МОЗ, установи сімейної медицини Херсонської області вже перейшли на нову модель, і медики змогли отримати суттєві підвищення зарплат, тоді як обласні лікарні досі "відрізані депутатами від нової системи та можливостей розвитку".
Як повідомлялося, депутати спробували вивести з програми відомчу установу Феофанія.
Як повідомлялося, 16 квітня поточного року МОЗ повідомило про початок консультацій відомчих клінік з питань укладення договорів з НСЗУ в рамках медреформи.
У пріоритетному переліку МОЗ з підготовки до роботи в медреформі, зокрема, установи, підпорядковані МОЗ, - лікарня "Охматдит", Національний інститут раку, Інститут дитячої кардіохірургії, Інститут серця, установи Національної академії медичних наук, установи "Укрзалізниці", медустанови силових відомств і ветеранів.
Крім того, в даний час МОЗ створило робочу групу для підготовки закладів системи Державного управління справами.