Зібрати облрада для прийняття рішень життєвоважливих не представляється можливим із-за того, депутати-регіонали розбіглися. Про це заявив новопризначений губернатор Луганської області Геннадій Москаль.
"Ми заново створюємо обласну адміністрацію, вирішуємо питання з розміщенням людей, які були змушені переїхати з Луганська в Сєвєродонецьк, протягуємо зв'язок. На рахунку адміністрації - нуль, на рахунку управління капітального будівництва - нуль", - підкреслив Москаль.
Москаль заявив, що відновлювати зруйнований регіон доводиться власними силами, пише ЛІГАБізнесІнформ.
"Хоча ЗМІ пишуть, що гроші йдуть на відбудову Донбасу. Я не знаю, хто і що відновлює, у нас поки що немає нічого. Працюємо на ентузіазмі. Тут треба бути і завгоспом, і сантехніком, і комендантом гуртожитку", - додав він.
Він вважає, що головною проблемою є відсутність обласної ради.
"Де-юре він є, де-факто її немає - майже всі депутати перебували в Партії регіонів. Зібрати його неможливо, всі повтікали - хто за кордон, хто ще кудись. Зараз шукаємо осудних депутатів, хочемо зібрати хоча б 50%", - підкреслив губернатор.
"Зібрали юристів, будемо дзвонити Давиду Жванії, голові комітету з питань місцевого самоврядування, питати в нього що робити? Розпустити облраду? Так до нового року провести перевибори не встигнемо", - говорить Москаль.
Нагадаємо, 16 вересня Рада прийняла закон про особливий статус для Донбасу. Примітно, що голосування вперше в історії пройшло з "мертвим" табло. За словам депутата "Батьківщини" Андрія Сенченко, деякі депутаты голосували під тиском.
Законом, зокрема, передбачається щорічна бюджетна підтримка соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей. "Україна гарантує визначення таких видатків загального фонду держбюджету захищеними видатками, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень", - йдеться в документі.
Як писало ZN.UA, вирівнявши становище на фронті, Україна, як мінімум, могла б дозволити собі не брати на себе юридичну та фінансову відповідальність за території, яких вона не в змозі контролювати. Відмінність умовної "Новоросії" від Придністров'я, Абхазії чи Південної Осетії полягатиме в тому, що тягар витрат на її утримання братиме на себе держава, котра реального впливу на ці території не матиме. Був би сенс вчинити так, як вчинили Молдова й Грузія, - покласти фактичну відповідальність за долю невизнаних республік на Москву. Годувати ще одну заморожену гарячу точку Росія нині навряд чи в змозі. Київ про це знав, але цим знанням із якихось причин не скористався. !zn