UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москаль хоче повернути малий прикордонний рух на кордоні з Росією в Міловому

У Крейдовому проживає більше тисячі сімей, у яких один з подружжя має російське громадянство, а інший – українське.

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль підготує звернення до уряду з проханням відновити малий прикордонний рух між Україною і Росією в Крейдяному для жителів Чертково, сказано на його сайті.

Населений пункт розділений на дві частини Північно-Кавказької залізниці. Мілове розташоване на українській території, а Чертково, районний центр Ростовської області, на території Російської Федерації.

"Урядову постанову про тимчасове скасування малого прикордонного руху з Росією від 16 березня 2015 року викликало тут соціальну напруженість. Після закриття в Міловому пішохідного пункту переходу, громадяни Росії можуть потрапити сюди тільки через міжнародний пункт пропуску і тільки за закордонними паспортами", - сказано в повідомленні.

У Міловому на сьогоднішній день проживає більше тисячі сімей, у яких один з подружжя має російське громадянство, а інший – українське.

"Мною буде підготовлено звернення до уряду з проханням відновити, як виняток, малий прикордонний рух між Україною і Росією в Міловому для жителів Чертково", - заявив Москаль.

Державний кордон між населеними пунктами Мілове і Чертково на окремих дільницях можна назвати умовним. Три кілометри кордону проходить через вулицю Дружби народів, на якій немає ні огорож, ні контрольно-слідової смуги. З одного боку вулиці – Україна, з іншого – Російська Федерація.

"Тут стоять приватні будинки, торгові точки, підприємства, які належать до різних країн. Йдучи цією вулицею, ми самі разів 20 випадково порушили державний кордон, інакше тут пройти неможливо. Місцеві жителі завжди спілкувалися без жодних прикордонних формальностей, а зараз за перетин вулиці вони можуть бути затримані прикордонниками та притягнуті до адміністративної відповідальності", - наголошує Геннадій Москаль.

Малий прикордонний рух є формою полегшення перетину кордону для громадян двох держав, що живуть у прикордонній зоні. В рамках малого прикордонного руху жителі прикордонної зони можуть регулярно перетинати спільний кордон без віз для перебування в прикордонній зоні іншої держави.

Читайте також: В РНБО запевнили, що кордон під контролем і військова техніка в Україну не змогла прорватися

У лютому Кабмін розпорядився закрити 23 пункту на кордоні з Росією.

З 16 березня 2015 року у відповідність з постановою Кабінету міністрів України №86 від 4 березня, введені тимчасові обмеження на перетин державного кордону України жителями прикордонних регіонів Російської Федерації.