UA / RU
Підтримати ZN.ua

Моніторингова місія ООН з прав людини фіксує випадки жорстокого поводження і тортур в окупованому Криму

Випадки тортур, які фіксує місія, вражають своєю жорстокістю.

За останні 10 місяців Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, аналізуючи ситуацію в окупованому Криму, задокументувала сім випадків, коли жертви піддавалися жорстокому поводженню, а іноді і тортурам в якості покарання, для отримання або визнання конкретної інформації.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Віталій Хилько, фахівець з прав людини. За його словами, це тільки ті випадки, які були задокументовані у відповідності з методологією місії, що дозволяє верифікувати цю інформацію.

"Наприклад, у січні 2018 року після обшуку у кримського татарина, в мікроавтобусі по дорозі в управління ФСБ в Сімферополі, співробітники відомства катували його. Причому в цьому випадку тілесні ушкодження були задокументовані лікарями та судово-медичними експертами, але кримінальну справу порушено не було, - зазначає експерт. - Інший випадок стався також з кримським татарином у вересні 2017 року. Він був викрадений з власного будинку, його більше доби тримали без зв'язку із зовнішнім світом в приміщенні ФСБ в Сімферополі, катували, в тому числі електричним струмом, та погрожували сексуальним насиллям, щоб добитися від нього показань, які слугували б підставою для звинувачення. Йому вдалося виїхати на материкову частину України".

Випадки тортур, які фіксує місія ООН, вражають своєю жорстокістю. Правозахисники припускають, що випадків катувань і жорстокого поводження було значно більше. Потерпілі або особи, які володіють достовірною інформацією про випадки тортур в Криму, можуть звернутися по електронній пошті: hrmmu@ohchr.org

Детальніше про утиски громадян в окупованому Криму читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".