Історію створення Православної церкви України (ПЦУ) та надання Україні Томосу про автокефалію церкви вивчатимуть вже цього навчального року в 11-х класах. Про це Міністерство освіти і науки повідомило сьогодні, 26 лютого, у листі до шкіл, управлінь освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти.
У відомстві зазначили, що це важлива історична подія й відомості про те, що Україна намагалася реалізувати цю ідею, й раніше згадувалися у шкільній програмі. Цю частину української історії вивчатимуть у школах наприкінці навчального року. МОН вже надіслало вчителям інформаційні матеріали для підготовки, якими вони можуть послуговуватися при вивченні цієї теми, зазначили у відомстві.
Очільниця МОН Лілія Гриневич повідомила, що в підручниках ПЦУ й Томос з'являться з наступного навчального року, оскільки 2019-го планується друк нових книг для 11-х класів. За її словами, історичні події зійшлися в часі безпосередньо з друком підручників для відповідного класу, тому інформацію внесуть оперативно.
Також церковну тему включать до програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, але за нею складатимуть тестування не раніше 2021 року, бо зміни в програму ЗНО вносяться не пізніше ніж за два роки до складання учнями тесту.
15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.
6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.
Про небезпеку одержавлення ПЦУ читайте в статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".