Редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко поспілкувалася з освітнім омбудсменом України Сергієм Горбачовим про найгостріші проблеми, які підкинула українській системі освіти війна. Зокрема, за його словами, наразі дуже великою проблемою є організація навчання. МОН дозволило батькам обирати форму навчання для своїх дітей, але немає механізму оплати вчителям такої роботи.
«Я цілком поділяю ідею Міністерства освіти і науки України, що можливо й навіть бажано, аби в межах одного закладу освіти комбінувалися всі форми здобуття освіти — очна, дистанційна, змішана», - каже Горбачов.
Але, за словами омбудсмена, під цю ідею потрібні механізми нової організації освітнього процесу та оплати праці вчителя.
«Батьки обрали форму навчання, але як її організувати? Бо уроки онлайн, консультації — це додаткове педагогічне навантаження, яке має оплачуватися. Тільки на яких підставах? Мене директори шкіл запитують про це. І якби я був зараз директором школи, то в мене були б ті самі запитання», - зазначив він.
На думку Горбачова, зараз для прийняття ефективних рішень дуже бракує широкого залучення експертної спільноти.
«Причому експертами мають бути люди, які не сидять у далеких від школи кабінетах, а безпосередньо занурені в процес, саме ті люди, яким ці рішення потрібно буде виконувати. Бо ніхто краще, ніж директор школи, завуч чи вчитель-практик, не знає всіх нюансів, тонкощів складання розкладу, тарифікації тощо…», - підкреслив омбудсмен.
Раніше повідомлялося, що у понеділок, 10 жовтня, Міністерство освіти і науки України попросило навчальні заклади затвердити дистанційну форму освітнього процесу на тиждень через масований ракетний обстріл з боку військ РФ. Пізніше Міносвіти звернулося до керівників навчальних закладів та ОВА щодо визначення формату навчання з 17 жовтня та дало обов'язкові до врахування обставини. Як продовжуватиме навчання кожна дитина, зважаючи на ситуацію в регіонах, вирішуватимуть батьки.