UA / RU
Підтримати ZN.ua

Молода переселенка з Маріуполя померла від сказу у Бердичеві

Війна, розв'язана Росією проти України, це не лише страждання, смерть та руйнування. Це ще й величезна кількість безпритульних тварин, а отже, загроза поширення сказу. Крім того, зруйновані агресорами комунікації, відсутність доступу до гарантовано чистої води — це ще й загроза спалахів холери, дезінтерії та інших особливо небезпечних інфекцій.  

Переселенка з Маріуполя, мати двох дітей, 25-річна Антоніна, переживши всі жахи війни, померла 19 серпня в міській лікарні Бердичева від сказу. Її діагноз підтвердив директор Бердичівської міської лікарні Анатолій Сова.

Антоніна з чоловіком та двома дітьми жила дачному масиві біля Бердичева. 17 серпня відчула себе погано. 18 серпня її госпіталізували з підозрою на сказ. Усю ніч і весь день лікарі боролися за життя Антоніни, але їхні зусилля були марними. Як пояснив Анатолій Сова, ліків від сказу не існує — у разі, якщо вкусила тварина, необхідно негайно звернутися до медиків.

Читайте також: На окупованому Донбасі стрімко поширюється сказ, а вакцин немає

Встановлено, що ще у червні Антоніна родиною відпочивала біля озера, де її покусав собака. До лікарні жінка тоді не зверталася, оскільки серйозних травм не було і самопочуття було добрим. Коли вірус вразив весь організм жінки, шансів вижити в неї вже не було.

Усім, хто контактував із жертвою страшного вірусу, було призначено вакцину «Індіраб». Наразі проводиться спільне епізоотологічне обстеження території, де мешкала хвора.

Війна - це дуже багато безпритульних тварин, які контактують із дикими. Отже, загроза заразитися сказом тільки наростатиме. Крім того, у населених пунктах із зруйнованою комунальною інфраструктурою та обмеженим доступом населення до чистої води реальна загроза спалахів інфекційних захворювань: холери, дизентерії, гепатиту А.

Читайте також: Рівень смертності у окупованому Маріуполі зріс у п'ять разів – міськрада

Сказ – особливо небезпечне смертельне інфекційне захворювання, що викликається вірусом сказу (Rabies virus).

Передається зі слиною при укусі хворим тваринам. Потім, поширюючись нервовими шляхами, вірус досягає слинних залоз, нервових клітин кори головного мозку, гіпокампа, бульбарних центрів і, вражаючи їх, викликає важкі порушення, що призводять до загибелі. Інкубаційний період сказу у тварин зазвичай триває 11-15 днів, зокрема у собак. Людина може досягати року, найчастіше — 20-60 днів.

Захворювання практично на 100% летальне. Щоб уникнути його, після укусу тваринам потрібно негайно звернутися до медиків та пройти курс вакцинації.