Росія намагається встановити в Кишиневі проросійський уряд, щоб використати Республіку Молдова, зокрема, і проти України, за Білоруським зразком. Президент Молдови Майя Санду заявила про це в інтерв'ю телеканалу Vocea Basarabiei.
Глава молдавської держави вважає, що, як і у випадку з Білоруссю, росіяни були б не проти розмістити ядерну зброю і в Молдові.
Проте демократично обрана влада, яка діє на користь свого народу, не дозволить цього.
"Вперше на рівні керівництва країни ми відкрито і прямо говоримо про справжні наміри Російської Федерації", - заявляє Санду. – «Ми кажемо керівництву Росії, що молдавани не є їхніми підданими, і не робитимуть те, що від них просить Москва, скільки б загроз вона не посилала».
Майя Санду вважає, що сьогодні немає ризику вторгнення Російської Федерації до Республіки Молдова.
«Україна сьогодні є нашим щитом, що захищає нас від можливої агресії», – каже президент Молдови. Вона визнає, що мир у її країні вдається зберегти лише «завдяки мужності українців, які захищають свою свободу та стримують російську армію, яка є армією агресора».
Президентка Молдови раніше повідомляла про небезпеку держперевороту. Майя Санду вважає, що в країні плануються дії із залученням диверсантів із військовою підготовкою, які атакуватимуть державні будівлі, захоплюватимуть заручників.
На думку Санду, диверсанти планують спиратися на деякі внутрішні сили – оточення найбільшого молдавського бізнесмена Влада Плахотнюка та представників опозиційної політичної партії «Шор», яку глава молдавської держави називає злочинним угрупованням.
Офіційні особи РФ регулярно анонсують провокації, які нібито готуються Україною, пов'язані з її можливим вторгненням до Молдови. Влада Молдови не знаходить підтвердження таким заявам. Командування ЗСУ не виключає провокацій у районі Придністров'я.
Офіційний Кишинів вважає, що політична ситуація в країні, в тому числі перспективи виведення російського військового контингенту з Придністров'я, безпосередньо залежать від успіхів України в протидії російському вторгненню.
Чому перед молдовською владою постала загроза реалізації Росією спецоперації з дестабілізації країни. Як Кишинів реагує на ризики і що потрібно зробити Молдові задля власної безпеки, розповідає Володимир Кравченко у статті "Росія проти сусідки України: що нині загрожує Молдові".