UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізовані росіяни масово телефонують на «гарячу лінію» щодо здачі в полон

Головне управління розвідки говорить, що мотивація воювати у російських солдатів надзвичайно низька.

У зв’язку із оголошеною в РФ частковою мобілізацією, в Україні фіксують різке зростання звернень від громадян РФ на «гарячу лінію» проєкту «Хочу жити» щодо здачі в полон. Про це в ефірі телемарафону повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

«Продовжується державний проєкт "Хочу жити", є гаряча лінія. Кожен російський загарбник може здатися в полон, зберегти власне життя та отримати гідне поводження згідно з Женевською конвенцією в демократичній цивілізованій країні. Дуже багато зараз звернень на гарячу лінію від новомобілізованих росіян чи навіть від тих , хто ще не мобілізований. Тобто дзвонять: якщо мене мобілізують, які мої дії, що я маю зробити, як правильно здатися. Такі випадки є», — розповів Юсов.

Він наголосив, що скористатися «гарячою лінією» можуть не лише громадяни РФ, а й мешканці окупованих територій України, зокрема і Криму, яких примусово мобілізують до лав російської армії. Таких дзвінків, за його словами теж чимало.

«Бувають випадки перехоплених розмов, коли, наприклад, дружина радить чоловікові здаватися в полон і каже навіть: ось я номери телефонів чула, запиши, будь ласка. Це хороша дружина і до її порад треба дослухатися. Шанс зберегти життя у нормальній країні, яка дотримується Женевської конвенції — гарний вибір. Краще, ніж загинути», — наголосив представник ГУР МО.

Як повідомлялось, президент Росії Владімір Путін у суботу підписав поправки, які посилюють покарання за добровільну здачу, дезертирство та відмову від участі в бойових діях на строк до 10 років позбавлення волі.

Президент Володимир Зеленський звернувся до жителів Росії у зв'язку з оголошенням у їхній країні часткової мобілізації та гарантував тим, хто здасться у полон цивілізоване поводження, анонімність та можливість не потрапити на обмін всупереч бажанню полоненого.