UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізаційний резерв: скільки чоловіків можуть піти захищати Україну

До повномасштабного вторгнення в країні проживали близько 10,5 млн чоловіків призовного віку.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки.

Голова ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко під час загальнонаціонального телемарафону розповів, який мобілізаційний резерв має наша країна. Про це пише ТСН.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи обмежуватимуть ухилянтів у користуванні рахунками та операціях з майном

Тимочко наголосив, що в Україні нести службу готові близько 2,5 млн громадян.

«Якщо розраховувати, що мобілізаційний ресурс у нас у країні – близько п’яти мільйонів, і мільйон уже пішов служити, то ми можемо говорити, що з тих, хто залишився, це насправді готових так чи інакше нести військову службу – понад 2,5 мільйона, нехай навіть два мільйони. Це, між іншим, відповідь тим, хто дуже лементував і репетував, що 500 тисяч (йдеться про необхідну кількість громадян для мобілізації, – ред.) –  це катастрофа», – сказав він.

За даними видання Texty, до повномасштабної агресії РФ в Україні проживали трохи менше ніж 10,5 млн чоловіків віком від 18 до 59 років – без урахування тимчасово окупованих Криму та Донбасу.

Але після початку великої війни тимчасовий притулок у країнах Європи отримали 812 тисяч українських чоловіків віком від 18 до 64 років.

«Варто припустити, що серед них більше чоловіків віком 60–64 років, тих, хто на початок війни ще не досяг 18-річного віку, а також тих, хто звільнений від мобілізації. Певна частина з цих мігрантів виїхала з окупації через Росію», – йдеться у повідомленні.

Раніше юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів, чи можуть українці, які перебувають за кордоном, отримати повістку.