UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: військовий пояснив, чому її цифри мають бути в таємниці

Озвучувати їх небезпечно, бо це допомагає ворогу.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі «Еспресо» заявив, що обговорення публічно того, скільки людей потрібно мобілізувати – небезпечно, бо це допомагає ворогу прогнозувати наші дії та ресурси.

Він наголосив, що скільки потрібно мобілізовувати, недоцільно обговорювати, бо для ворога це дає розуміння кількості людей, яку хочеться призвать.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи може вона відбуватися без оголошення війни

«Можна легко спрогнозувати під що їх будуть застосовувати, яка наявність техніки може з'явитися додатково в нас. Тобто де ми можемо потенційно, скажімо, активізувати свою роботу. Те, що мобілізовувати людей потрібно – це однозначно і тут питання навіть стоїть, як на мене, не в тому, щоб призвати 500-600 тисяч. Для мене в рази стоїть важливіше питання, щоб люди, які не залучені зараз у військовій справі потенційно були готовими взяти зброю, тим паче якщо ми чекаємо цей законопроєкт, який має внести зміни в закони про мобілізацію, військову службу, тотальний опір, то власне тут важливіше говорити, якими силами й засобами готувати те ж саме цивільне населення, або потенційних майбутніх рекрутерів», – пояснив Тимочко.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ зауважив, що за два роки війни Україна мала зрозуміти, що чинних військових потрібно підсилювати.

«Ми хочемо зброю, техніку від союзників, але на них все одно потрібно посадити людей і окрім техніки ще потрібно багато інших нюансів, та ж сама логістика, її відновлення, ремонтні бази, які, як правило залучають в рази більше людей, аніж, скажімо, бійців на полі бою. Знову ж таки, скільки наші союзники зможуть до себе взяти на навчання людей, скільки ми зможемо підготувати. Тому цифри варто тримати в таємниці, це моя суб'єктивна думка», – сказав він.

Читайте також: Електронні повістки: чи може бути відповідальність за їх ігнорування

Тимочко додав, що затягування законопроєкту про мобілізацію – це злочин проти держави.

«На жаль, ряд політиків абсолютно забавилися в політику і штучно затягують процес, інколи абсолютно дурними пропозиціями. Знов, це маніпуляція й зловживання регламентом. Маю велику надію, що, окрім якогось політичного вироку, в майбутньому цим займуться правоохоронні органи, бо я бачу, що ті фракції, які у свій час гальмували військову службу в резерві, які гальмували законопроєкт про тотальний опір, ті ж самі й зараз десь блокують закон про мобілізацію, роблячи ставку на ухилянтів», – резюмував він.

Раніше арбітражний керуючий юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Олександр Камша розповів, за яких умов громадянин вважається ухилянтом та нестиме адміністративну або кримінальну відповідальність.