В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Голова ВЛК Тарас Кавецькій розповів виданню ТСН, що означає цифровізація роботи військово-лікарських комісій.
У Міністерстві охорони здоров'я вважають, що цифровізація роботи ВЛК допоможе у боротьбі з корупцією. Так, згідно з новими вимогами, всі дані про проходження ВЛК лікарі зобов'язані заносити в електронну систему.
"Діагноз, коли він ставиться виходячи з аналізів, лабораторія вносить ці дані в електронну систему. Якщо результати в нормі, то у людини ніяк не може бути якого діагнозу", – пояснив Кавецькій.
Лікарі у системі ставлять електронний підпис, що допомагає простежити за кожним кроком медперсоналу, щодо кожної особи, від початку проходження ВЛК.
Якщо людина має спірний діагноз, а думка складу ВЛК розділилася, у такому випадку лікарі мають можливість запросити експертний висновок колег.
Також в електронній системі відображається, хто ухвалював остаточне рішення і несе за нього відповідальність.
На тлі постачання боєприпасів і військової техніки не варто забувати, що найважливіший, найзатребуваніший і найдорожчий ресурс на війні – це наші люди. Саме тому нормативно-правові акти, що регулюють мобілізацію, викликають особливий інтерес і увагу в суспільстві, а внесення змін до них мало б супроводжуватися особливою виваженістю, обережністю та якісною комунікацією. Детальніше про це читайте у матеріалі юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу, інструктора із Tactical combat casualty care Володимира Романчука "Мобілізація по-новому: що зміниться у ВЛК і з якими хворобами візьмуть в армію" на ZN.UA.