Через військову агресію Росії, в Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію. Під час дії воєнного стану деяким громадянам можна виїздити за межі України. Ще однією такою категорією осіб можуть стати співробітники IT-сфери. Про це заявив в інтерв’ю виданню «Факти ICTV» заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
На скільки можуть дозволити виїзд з України айтішники
Чиновник пояснив, що співробітники IT-сфери не є пріоритетною категорією для мобілізації, але їх відсутність може завдати істотних збитків компаніям.
Зазначається, що розробкою механізму для виїзду айтішників за кордон займаються Мінцифри, Мінекономіки, Генштаб та Міноборони.
Борняков додав, що співробітникам IT-сфери за попереднім погодженням планують дозволити короткотерміновий виїзд.
«Потрібно, щоб усі гілки влади ухвалили це рішення, насамперед Міноборони. Ми бачимо, що розуміння вже є. Йдеться максимум про два-три тижні, але я думаю, що навіть якщо мова піде про п’ять-сім робочих днів, цього буде достатньо, щоб вирішити питання і повернутися назад», – пояснив він.
Чиновник підкреслив, що айтішники будуть виїжджати для вирішення конкретних завдань, де необхідна особиста присутність.
«Персональний контакт дуже важливий. Є такі речі, як конференції, бізнес-форуми, на яких потрібно бути присутніми, демонструвати свій бізнес та залучати нових клієнтів. Це можна було відкладати на місяць-другий, але тепер ситуація така, що відкладати вже нема куди», – наголосив він.
За його словами, IT-сфера є потужною підмогою для економіки України. З початку війни багато підприємств цієї галузі не тільки не знизили темпи ведення бізнесу, а й змогли розвиватися та приносити дохід до бюджету країни.
Нагадаємо, що деякі українці звільняються від військового призову до армії. Наразі цей перелік поповнився студентами та викладачами професійно-технічних училищ.
Раніше Асоціація правників України повідомила, яке покарання будуть застосовувати за неявку до військкомату.