UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: коли розпочнеться повторний медогляд обмежено придатних чоловіків

Роз'яснення дали у Міноборони.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки,  які отримують повістки. Нещодавно президент України підписав закон № 10313, який скасовує висновок ВЛК «обмежено придатний».

Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад розповів, коли обмежено придатним чоловікам необхідно пройти повторний медичний огляд.

Читайте також: Відстрочка від мобілізації: коли її можуть отримати багатодітні батьки

Гаврилюк зазначив, що повторний медогляд для обмежено придатних розпочнеться із середини травня.

«Наразі триває погодження змін до 402 наказу. І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби, тих людей, які були визнані обмежено придатними», – сказав він.

Також Міноборони перезапустило електронну систему «Оберіг», яка забезпечує цифрове ведення даних на всіх етапах мобілізаційної кампанії для кожного окремого суб’єкта.

Ця система інтегрована з Державною податковою службою, Міністерством юстиції, Державною прикордонною службою, Міністерством освіти, Державною міграційною службою та Судовою адміністрацією.

Гаврилюк пояснив, що зроблено 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян. Нині оцифровано дані щодо чоловіків призовного віку, які можуть бути включені до мобілізації, в усіх 24 регіонах України та Києві.

«Більшість регіонів успішно налагодили процес введення даних щодо статусу проходження комісій ВЛК. Проте, щоб забезпечити ще більшу ефективність і прозорість, ми плануємо збільшити потужності команд, що працюють у ТЦК та СП, і перевести у цифровий формат весь процес мобілізаційної кампанії для кожного громадянина», – резюмував він.

Скасування статусу «обмежено придатний» до військової служби в Україні — неоднозначне рішення, яке замість подолання проблем може створити нові. Немає жодних сумнівів у тому, що розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, потребує кардинального оновлення. Але намір поділити всіх військовозобов’язаних тільки на придатних і непридатних без якогось проміжного статусу суперечить світовій практиці. Детальніше про це читайте у статті журналіста, аналітика, піар-технолога Петра Герасименка «В Україні скасували обмежену придатність. Що тепер буде?» на ZN.UA.