UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: коли до Верховної Ради внесуть новий законопроєкт

Роз'яснення дав Руслан Стефанчук.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували, а пізніше відкликали законопроєкт про мобілізацію, яким передбачається внести зміни у цей процес. Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук розповів в інтерв'ю «Укрінформ», коли у ВР може знову з'явитися цей законопроєкт.

Стефанчук зазначив, що законопроєкт про мобілізацію відкликано не просто так.

Читайте також: Зміни в мобілізації: експерт розповів, що треба зробити в першу чергу

«Парламент України впродовж тривалого часу дуже уважно вивчав цей документ, проводив дискусії. За результатами загального обговорення, яке проходило в закритому режимі на рівні Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони і розвідки, було висловлено низку пропозицій і зауважень до цього проєкту», – сказав він.

За його словами, Кабінет Міністрів відкликав відповідну законодавчу ініціативу.

«Парламент передав свої зауваження. Основні, які можу назвати, – це питання обмеження конституційних прав громадян, залученості до війська інвалідів третьої групи, доцільності і прийнятності електронного вирішення питань, пов'язаних з обліком військовозобов'язаних, а також низки соціальних гарантій для військовослужбовців», – підкреслив голова Верховної Ради.

Стефанчук також пояснив, коли у Верховній Раді може знову з'явитися цей законопроєкт.

«Конкретних термінів не обговорювали. Адже для нас важливий не строк, для нас важлива якість правового матеріалу, який надходить до Верховної Ради. Як тільки він буде готовий, ми знову розпочнемо предметний розгляд. Обов’язково вивчатимемо доопрацьований законопроєкт на відповідність конституційним принципам, правам і свободам людини й громадянина, а також на адаптацію до умов воєнного стану», – резюмував він.

Нагадаємо, що раніше уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець нагадав, що представники військкоматів в рамках мобілізації не мають права силою затримувати людей, а також вимагати та забирати у них документи.