UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: хто може звільнитися з військової служби під час війни

Таке право мають деякі категорії військовослужбовців.

В Україні введений воєнний стан та оголошена загальна мобілізація через вторгнення Росії. Навіть у такому випадку існують правила та умови звільнення зі служби деяких категорій військовослужбовців. Хто саме має це право – прописано у законі «Про військовий обов’язок і військову службу», повідомляє «Юридична сотня» на власній сторінці у соцмережі Facebook.

Звільнення з військової служби під час війни: хто і як може його отримати

В Україні військові, які служать за контрактом, зокрема в Силах територіальної оборони, та мобілізацією, призовом резервістів, під час воєнного стану можуть звільнитися за таких умов:

Читайте також: Можна їхати за кордон: кому з українців це дозволяється під час воєнного стану

Звільнення за інших причин: хто і як може це зробити

Якщо військовослужбовець не висловив бажання продовжувати службу, то він/вона може звільнитися за таких сімейних обставин:

Фахівці зазначили, що за власним бажанням можуть розірвати контракт ті контрактники, які є іноземцями або особами без громадянства.

Мобілізовані та призвані резервісти, на відміну від контрактників, також можуть звільнитися, якщо:

Читайте також: Війна в Україні: чи будуть мобілізувати жінок

Чи можуть звільнитися солдати строкової служби

Військовослужбовці, які проходять строкову службу можуть звільнитися після оголошення демобілізації. Але деякі строковики можуть звільнитись і без оголошення демобілізації, якщо:

Після припинення чи скасування воєнного стану для контрактників та мобілізованих, призваних резервістів діятимуть підстави для звільнення, передбачені для особливого періоду, якщо Президент не прийме рішення про його скасування.

Хто може звільнитися з добровольчих формувань територіальних громад

До переходу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ) в оперативне підпорядкування командирів військових частин Сил тероборони ЗСУ, контракт з їхніми членами можна розірвати за наступними підставами:

Нагадаємо, що в Україні з’явилась ще одна категорія осіб, які не підлягають призову до армії під час віськового стану.