UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: які вимоги до стану здоров’я є у різних родах військ

В залежності від того, де буде служить людина, існують різні вимоги до здоров’я мобілізованого.

Через військове вторгнення РФ, в Україні запровадили загальну мобілізацію та воєнний стан. При призові до армії всі військовозобов’язані проходять обстеження військово-лікарської комісії (ВЛК), яка визначає, чи придатна людина до служби. Висновки ВЛК можуть вплинути на те, у які війська направлять мобілізованого. Про це повідомив правовий аналітик благодійного фонду "Право на захист" Руслан Романів в інтерв’ю "Українська правда. Життя"

Вимоги до бійців різних родів військ, частин, підрозділів

Під час ухвалення рішення, у яких родах військ, частинах, підрозділах може служити мобілізована людина, комісія керується Додатком 3 до Положення №402.

Романів підкреслив, що немає окремих вимог до військових під час дії воєнного стану, тому вид служби, який буде виконувати призовник, залежить від індивідуальних особливостей.

Документом також регламентується перелік хвороб та статті Розкладу хвороб, через які людина може бути непридатна до служби у тих чи інших військах.

У документі вказані статті – стани здоров’я, які може мати військовослужбовець, і які можуть завадити йому служити у певних родах військ.

Позначка НП у таблиці свідчить по непридатність людини до служби у певних підрозділах чи видах військ. Водночас позначка СС-НП означає, що людина непридатна до служби у спеціальних спорудах.

Читайте також: Мобілізація в Україні: з якими хворобами не призивають до армії

Танкові, механізовані частини та підрозділи, частини повітряних сил, ракетні, зенітно-ракетні, радіотехнічні, хімічні частини, підрозділи зв'язку, спецспоруди, частини безпосереднього підпорядкування, війська берегової охорони ВМС ЗСУ

Українська Правда

Українська Правда

Спеціальні моторизовані частини поліції, Нацгвардії, частина та підрозділи оперативного призначення, конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних, частини з охорони особливо важливих об'єктів МВС України

Українська Правда

Навчальні частини для підготовки молодших командирів

Українська Правда

Окремі частини безпосереднього підпорядкування

Українська Правда

Сили спеціального призначення ЗС України, частини та підрозділи спецпризначення ЗС України та МВС України

Українська Правда

Високомобільні війська, морська піхота, повітряно-десантні підрозділи

Українська Правда

Наводні кораблі ВМС ЗСУ

Українська Правда

Механіки-водії, члени екіпажів танків, самохідно-артилерійських установок, інженерних машин на базі танків, бойових машин, пускових установок ракетних частин

Українська Правда

Державна спеціальна служба транспорту

Українська Правда

Навчальні частини для підготовки спеціалістів за військовими спеціальностями

Українська Правда

Нагадаємо, що у Міністерстві оборони України спростували фейк щодо заборони виїзду за кордон жінкам. У відомстві заявили, що наразі немає ніяких обмежень щодо виїзду жінок за кордон та такі обмеження не планують запроваджувати.