UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: які підприємства мають право на бронювання співробітників

Не всі підприємства можуть це робити.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Але деякі особи можуть отримати відстрочку від мобілізації, оскільки мають бронювання.  

Як відбувається бронювання

Бронювання працівників регулюється постановою №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час».

В Україні також діє Наказ № 952 Міністерства економіки, яким затверджені Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки. В ньому прописані критерії, яким має відповідати підприємство, установа або організація.

Читайте також: Добровольці також вважатимуться ветеранами війни — Рада ухвалила закон

Рішення про надання статусу підприємства, яке відповідає критеріям має бути викладено письмово. Якщо підприємству відмовили у наданні статусу, яке відповідає критеріям Мінекономіки, то мають бути вказані причини такого рішення.

Коли підприємства можуть бронювати працівників

Підприємства, установи, організації визначаються такими, що мають важливе значення для галузей національної економіки, якщо вони відповідають хоча б одному з таких критеріїв:

Читайте також: «Нова спроба зірвати мобілізацію»: Маляр попередила про фейки від росіян

Які працівники можуть отримати бронювання від мобілізації

Порядоком визначається механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов’язаних за списками, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють:

Раніше ми писали, що МВС розпочало формування восьми штурмових бригад «Гвардія наступу» для посилення Сил оборони. Підрозділи будуть складатися з добровольців з-поміж чинних поліцейських, прикордонників, нацгвардійців.