UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: як ухилянтам можуть обмежити право керування автомобілем

Роз'яснення дали експерти.

Через повномасштабну агресію РФ, в Україні продовжується загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Але деякі особи ухиляються від призову.

Речника Полтавського обласного ТЦК СП майор Роман Істомін та речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін розповіли виданню «РБК-Україна», чи дійсно ухилянти зможуть втратити свої водійські посвідчення.

Читайте також: Воєнний стан: яка відповідальність передбачена за ухилення від призову

Істомін зазначив, що у разі отримання письмової відповіді від поліції про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення, начальник ТЦК надсилає такому громадянину у паперовій формі засобами поштового зв'язку рекомендованим листом вимогу про виконання обов'язків.

Якщо громадянин впродовж 10 днів з дня вручення вимоги добровільно не виконав зазначеного обов'язку, ТЦК та СП звертається до суду.

«Стосовно тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації на строк до виконання або відкликання такої вимоги. Далі вже буде судове рішення», – сказав Істомін.

Лазуткін також підтвердив, що законі йдеться про тимчасове обмеження керування транспортним засобом.

«У судовому порядку. Після оновлення даних обмеження скасовується», – резюмував він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних. Працівників критично важливих підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) та ІТ-сфери бронюватимуть без обмежень.