UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: експерт пояснив, чим відрізняється уточнення від оновлення даних

В Україні діють певні правила військового обліку.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Адвокат Ярослав Жукровський в ефірі «Українське радіо. Львів» розповів, чи відрізняється процедура уточнення від оновлення даних. Про це пише «Суспільне.Львів».

Він зазначив, що військовозобов’язані зараз плутають два терміни – уточнення та оновлення даних.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи має право на відстрочку брат військового

«Є правила організації військового обліку, які затверджені 30 січня 2022 року. Вони стосуються процедур внесення відомостей про військовозобов’язаного — взяття на облік, зняття на облік, зняття з обліку та виключення з обліку. І разом з тим маємо нові перехідні положення, які стосуються обов’язку військовозобов’язаного протягом від 18 травня до 18 липня уточнити персональні дані. Уточнення та оновлення – це не одне й те ж», – пояснив Жукровський.

Адвокат пояснив, що зараз військовозобов’язаний може через мобільний застосунок «Резерв+», ЦНАП чи ТЦК уточнити деякі персональні дані: прізвище, ім’я та по батькові; місце проживання; номер телефону та номер електронної пошти.

«Якщо військовозобов’язаний не зробить це до 18 липня, то це буде порушенням законодавства, і, ймовірно, за це буде передбачена адміністративна відповідальність», – підкреслив експерт.

За словами Жукровського, щодо оновлення даних, то закон про єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів містить близько 30 опцій даних: сімейний стан, освіта, місце проживання, наявність дітей та інше.

«Закон каже, що якщо військовозобов’язаний розлучається, у нього народжується дитина, він змінює місце праці, то є сім днів, щоби прийти у ТЦК і оновити ці дані», – додав адвокат.

Експерт зауважив, що постанова Кабміну №560 від 16 травня 2024 року, яка зобов’язує усіх військовозобов’язаних під час дії воєнного стану раз на рік проходити медичну комісію на визначення ступеня придатності.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон №10449 про мобілізацію 16 квітня. Протягом 60 днів з дня набрання чинності закону (18 травня), військовозобовʼязані віком від 18 до 60 років мають уточнити свої облікові дані у ТЦК та СП.