UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: для чого потрібне бронювання працівника

В Україні триває загальна мобілізація, що введена через російську агресію.

Під час воєнного стану та загальної мобілізації у роботодавців виникла необхідність збереження ключових працівників, які можуть підлягати мобілізації та без яких робота підприємства є фактично неможливою. Співробітники деяких організацій, установ та підприємства можуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Наказ діє протягом 6 місяців. Про це повідомляє офіційний портал КМДА.

Як роботодавець може забронювати працівників

Відповідно до закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (ст. 25), бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань. Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

У постанові Кабміну №194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» (зі змінами та доповненнями внесеними постановою КМУ № 218) вказаний порядок бронювання військовозобов’язаних. Цей порядок стосується бронювання працівників за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань.

Також постанова поширюється й на уповноважені банки, що залучаються до роботи (здійснення операцій) в умовах особливого періоду (регулюється Національним банком України).

З метою підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час орган державної влади, інший державний орган видає військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки.

Читайте також: Мобілізація в Україні: які вимоги до стану здоров’я є у різних родах військ

Які є умови та обсяги бронювання працівників

Якщо військовозобов’язані працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, то їх обсяг бронювання визначається з урахуванням необхідності для функціонування зазначених органів в умовах правового режиму воєнного стану.

Обсяги бронювання військовозобов'язаних, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, визначаються з урахуванням встановленого для них мобілізаційного завдання (замовлення).

Яких військовозобов’язаних заборонено бронювати

Відповідно до рішення головнокомандувача ЗСУ, заборонено бронювати осіб, що мають військово-облікові спеціальності:

Читайте також: Мобілізація в Україні: у Міноборони спростували фейк щодо заборони виїзду за кордон жінкам

Коли анулюється бронювання працівника

Відстрочка від призову до армії анулюється, якщо:

Нагадаємо, що в Україні у період дії воєнного стану не можуть призвати до армії осіб, які мають деякі хвороби. Перелік захворювань прописаний у законі «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».