Воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили до 21 листопада, а значить військовозобов'язані особи й надалі отримуватимуть повістки та поповнюватимуть лави ЗСУ. Проте, згідно із чинним законодавством, призову підлягають не всі.
Згідно зі статтею 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», серед інших не належать призову на військову службу особи, під опікою яких перебувають люди з інвалідністю, пише "24 канал".
А саме:
- жінки та чоловіки, на утриманні яких знаходиться дитина з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають:
а) дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження;
б) дитина з інвалідністю, функціональні порушення якої відповідають категорії ІІ–ІІІ ступеня їх вираження;
в) дитина з інвалідністю, що має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям встановлення І чи ІІ групи інвалідності для повнолітньої особи; - жінки та чоловіки, на утриманні яких знаходиться повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І або ІІ групи, до досягнення нею 23 років;
- усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і лише за місцем проживання) );
- зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
Раніше ми писали, з якими хворобами не можуть призвати до армії під час загальної мобілізації.