UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: чи можна оскаржити рішення військово-лікарської комісії

Оскарження рішення ВЛК не може використовуватися для затягування мобілізації або ухилення від військового обов'язку.

В Україні триває загальна мобілізація через російську агресію. До армії можуть призвати громадян, які є придатними за станом здоров’я, не мають відстрочки від служби та не належать до тих категорій осіб, які не підлягають мобілізації.

Рішення щодо придатності або непридатності до служби виносить військово-лікарська комісія (ВЛК). У деяких ситуаціях рішення ВЛК можна оскаржити. Про це повідомили фахівці Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у соцмережі Facebook.

Де і як українці можуть оскаржити рішення ВЛК

Відповідно до наказу Міноборони «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», рішення військово-лікарської комісії може переглядатися:

Читайте також: Мобілізація в Україні: з якими хворобами не призивають до армії

Підстави для оскарження рішення ВЛК

Фахівці навели перелік підстав, які можуть знадобиться для оскарження рішення військово-лікарської комісії, але додали, що він не є вичерпним:

Читайте також: Загальна мобілізація: чи звільняються від призову пацієнти замісної терапії

Правозахисники підкреслили, що не можна оскаржувати висновок ВЛК безпідставно, а вищевказаний алгоритм є дієвим лише за наявності непоміченої хвороби або помилки з боку ВЛК. Вони додали, що перелік підстав для оскарження рішення ВЛК не має розглядатися, як спосіб затягування процесу мобілізації з метою ухилення від військового обов’язку.

Нагадаємо, що у Центрі протидії дезінформації спростували найпоширеніші фейки щодо мобілізації жінок в Україні. Фахівці наголосили, що жінки в українській армії служать лише добровільно.