UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: чи можна ігнорувати повістку, якщо є «білий» квиток

Роз’яснення дав експерт.

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, які введені через повномасштабне військове вторгнення Росії. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, але є деякі виключення. Зокрема, деякі чоловіки мають «білий» квиток. Адвокат юридичної компанії «Міллер» Олексій Носов розповів у коментарі НВ, чи можуть особи, які мають «білий» квиток, проігнорувати повістку.

«Білий» квиток свідчить про придатність або непридатність людини до військової служби за станом здоров'я. Носов наголосив, що у документі може бути вказана тимчасова непридатність або обмежена придатність до військової служби.

Він зазначив, що отримати повістку можуть і власники «білого» квитка, але це не означає, що людину одразу призвуть до армії. Найчастіше перша повістка видається з метою уточнення даних про військовозобов’язаного.

Якщо військовозобов’язаний, якого повністю зняли з обліку, отримав повістку, наприклад, після зміни місця проживання, то йому все одно слід прийти до територіального центру комплектування. Це необхідно для того, щоб пред’явити  документи, що підтверджують зняття з військового обліку.

Читайте також: Мобілізація в Україні: ще одній категорії осіб можуть надати відстрочку від призову

Експерт зазначив, що особи, які до війни вважалися обмежено придатними чи непридатними у мирний час, то зараз вони теж підлягають мобілізації. Їх можуть залучати до служби у тилових підрозділах та штабах. Втім, у цьому випадку все індивідуально та залежить від стану здоров’я та висновків медкомісії.

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський скасував осінній призов до армії та відклав демобілізацію