UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація та міграція створили в Групі Метінвест гостру нестачу кадрів – директорка зі сталого розвитку компанії

Група Метінвест, яка надає найбільше робочих місць серед міжнародних компаній у гірничо-металургійній галузі, напрацювала низку інструментів для утримання та залучення персоналу. Адже сьогодні через мобілізацію число кадрів скоротилося на 4,8 тисячі людей. Крім того, складною ситуацію робить ще й розташування підприємств поблизу лінії фронту, зазначила директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук. 

«Ми вже відчуваємо кадровий дефіцит. Зараз у компанії відкрито близько 4000 вакансій. Серед причин дефіциту — трудова міграція, мобілізація, виїзд людей до безпечніших регіонів та за кордон», – розповіла Петрук.  

Аби такого дефіциту не було, Метінвест перенавчає працівників. Таким чином вони отримують додатковий фах до своєї основної професії. Крім того, компанія почала наймати на роботу більше жінок там, де це дозволяє специфіка виробництва. Таким чином, пояснила Петрук, у Групі Метінвест намагаються вивільнити чоловічу частину персоналу, аби вони працювали за професіями, на які з тих чи інших причин не погодяться жінки.

«Вочевидь, без подальшої фемінізації чоловічих професій не обійтися. Це наше майбутнє», – додала директора зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом.

Ще одним кроком на шляху до подолання дефіциту кадрів стало відкриття університету Метінвест Політехніка. Цього року, за словами Петрук, з ВНЗ випустилися перші 143 магістри, які освоїли там сучасні інженерно-технічні спеціальності. 

«Зараз триває третій набір студентів до вишу, а також перший набір до аспірантури. Загалом в університеті зараз навчається 690 студентів», – зазначила Петрук. 

За її словами, Група Метінвест постійно відстежує тенденції на ринку оплати праці та показники інфляції, та підвищує доходи співробітників. Зокрема, Петрук розповіла, що минулого року компанія запровадила додаткову командну премію для співробітників українських виробничих майданчиків. Це дозволило підвищити дохід працівників на 15%. Крім того, як додала Петрук, з 1 травня Група Метінвест вирішила підвищити оклади працівникам виробничих і ремонтних підприємств в Україні. Тобто, за словами директорки зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом, середня заробітна плата виробничого персоналу має збільшитись на 30% у порівнянні з тим, якою вона була до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Раніше повідомлялося, що Група Метінвест увійшла до списку 15 незламних компаній-роботодавців України за версією dsnews.ua. До цього переліку компанія потрапила за те що, максимально намагається зберегти колективи підприємств в умовах безпрецедентних викликів воєнного часу, зокрема й втрати значної частини активів та роботи у прифронтових регіонах.