UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація 2023-2024 років призвела до того, що зараз у ЗСУ надзвичайно низька якість людського ресурсу — військовий

Він відзначив, що більшість тих, хто потрапив у військо через так звану бусифікацію — жителі сіл. У 2022-му було по-іншому. 

Військовослужбовець та командир мінометної батареї Мирослав Борисенко вважає, що держава має право застосовувати насилля під час мобілізаційних заходів. Також у цьому питанні не повинно бути класової нерівності, адже, за його словами, хочеться, щоб "діти олігархів, президентів пішли на війну". Та це малоймовірно. 

"Шлях, яким мобілізація йшла у 2023/24 роках, він привів до того, що зараз ми маємо надзвичайно низьку якість людського ресурсу, — сказав він під час інтерв'ю 1+1. — Особливо в піхоті, механізованих підрозділах, і це велика проблема... Я зараз командую батареєю. І хлопці всі і є з цієї хвилі бусифікованих воїнів. Жителів великих міст майже немає, у нас лише один і я. При тому, що у 2022-му соціальний склад був зовсім інший. Майже всі вони були призвані та мобілізовані шляхом цієї бусифікації". 

За словами військового, є навіть села, в яких працівників ТЦК повідомляють про місцеперебування ухилянтів. Він підсумував, що майже 90% особового складу Сил оборони — це жителі маленьких міст та селищ. 

"Звичайно, в сільській місцевості немає ухилянтів, бо там немає де сховатися. Ухилянти ховаються в містах, вони всі залишилися там. Той, хто ховається від мобілізації, не живе в землянці, виритій у лісі. Він не ховається у горах. Він живе в Києві, Одесі, Дніпрі та інших великих містах", — додав Борисенко.

Читайте також: Військовий облік: чи шукають людей, які не оновили дані

Нагадаємо, старший аналітик БФ "Повернись живим" Микола Бєлєсков наголосив, що криза підходу Білого дому до війни в Україні і криза якості та кількості української піхоти пов'язані. За його словами, сьогодні Сили оборони не можуть забезпечувати той самий рівень професіоналізму і залученості цього роду військ, як це було у 2022-му.