Міжнародні організації готові взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій в Донбасі у зв'язку з виходом російських представників із Спільного центру з координації та контролю (СЦКК), заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.
"Ми провели низку консультацій з міжнародними гуманітарними організаціями, вони готові частину комунікації брати на себе, адже ми в рамках нашого мандату не можемо спілкуватися ні з ким з непідконтрольних територій", - розповів міністр агентству "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що вихід російської сторони із СЦКК поставив під загрозу проведення гуманітарних операцій та операцій з ремонту критичної інфраструктури в районі лінії зіткнення, оскільки не буде гарантій безпеки, які раніше надавав центр.
Черниш також додав, що міжнародні організації мають мандат виключно на захист цивільного населення і можуть вести переговори й з представниками бойовиків.
"Будемо проводити з ними ряд зустрічей, для того, щоб зрозуміти, як вони можуть нам допомогти, змінити свою роботу і забезпечити гуманітарну підтримку", - сказав міністр.
Нагадаємо, 18 грудня в МЗС РФ заявили про те, що російські військові в спільному Центрі з контролю і координації в Донбасі (СЦКК) 19 грудня покинуть територію України. Центр був створений у 2014 році згідно з домовленостями на рівні президентів України та Росії.
У МЗС України розцінили дії російської сторони як провокацію, спрямовану на зрив виконання Мінських домовленостей, і як спробу Москви зняти з себе відповідальність за розв'язання війни в Донбасі.
У вівторок, 19 грудня, офіцери ЗСУ, що входять до складу СЦКК, вийшли з тимчасово окупованої території Донбасу. Відкликання українських офіцерів із СЦКК пов'язано з тим, що у непідконтрольних районах Донеччини та Луганщини їм не можуть гарантувати безпеку.
Раніше голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив про те, що російським офіцерам у СЦКК створили "нестерпні умови", внаслідок чого російська сторона може припинити свою роботу в центрі. За його словами, "українська сторона робить усе, щоб створити російським офіцерам у Спільному центрі нестерпні умови, висуваючи на їхню адресу вимоги, які неможливо виконати".