UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародна місія в листопаді представить план відбудови Донбасу

Для контролю за ходом відновлювальних стратегій пропонується створити координаційну раду на найвищому державному рівні.

Місія Світового банку, ООН і ЄС завершила тижневу роботу по вивченню оцінки потреб у відновлення Донбасу, і в листопаді представить конкретні заходи, які необхідно провести для його відновлення.

Як повідомили в прес-службі Кабінету міністрів України, в Україні завершила свою роботу спільна місія ООН, Світового банку та ЄС, яка за запрошенням уряду України тиждень оцінювала потреби для відновлення Донбасу.

Місія дала загальний огляд попередніх рекомендацій щодо обсягу та характеристики необхідної допомоги. Зокрема, місія пропонує поетапний підхід. На першому етапі, згідно з рекомендаціями, необхідно зосередити роботу на швидкій оцінці короткострокових і середньострокових потреб і пріоритетів відновлення звільнених територій, з особливим акцентом на відновлення надання основних послуг, відновлення базових соцпослуг і інфраструктури, створення умов для повернення населення.

Читайте також: "Перемир'я" в Донбасі порушували більше тисячі разів

На другому етапі місія пропонує допомогти уряду оцінити середньо - та довгострокові потреби у відновленні і розвитку, визначити пріоритети і галузеві реформи. Терміни та обсяги цього етапу будуть визначені наприкінці першої фази.

Оцінка потреб у відновленні, розробка відповідних стратегій, планів і програм повинні направлятися урядом, якого підтримають ООН, Світовий банк і ЄС. Це визначено серед головних принципів, озвучених місією.

Для координації дій і контролю над ходом відновлювальних стратегій, місія пропонує створити координаційну раду на вищому державному рівні, у яку також увійдуть постійний координатор ООН, директор Світового банку в Україні та голова представництва ЄС в Україні.

Також пропонується створити спільну комісію з технічних питань у складі представників Державного агентства по відновленню Донбасу та координаторів з відновлення з ООН, Світового банку та Євросоюзу. Її функція - спостереження за всіма оцінками відновлення, планування, а також організація діяльності різних тематичних та секторальних робочих груп, створених для втілення певних заходів.

Читайте також: Все менше росіян хочуть незалежності Донбасу

Також спільна комісія повинна координувати відповідні урядові інститути та донорські структури.

Місія підтвердила готовність приступити до роботи в якнайшвидші терміни і представити конкретні заходи, які необхідно провести для відновлення Донбасу на донорської конференції, яка має відбутися у Києві в листопаді.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко прогнозує акумуляцію не менше 1 млрд дол. на рахунках спеціального фонду відновлення інфраструктури Донбасу.

Раніше повідомлялося, що Білий дім ухвалив рішення про надання майже 7 млн дол. фінансової допомоги для відновлення Донбасу. У цю суму включені відрахування в Міжнародний комітет Червоного Хреста і Управління верховного комісара ООН у справах біженців на медичну допомогу, доступ до питної води і невеликі відновлювальні роботи. !zn