3 (Сабодан) звинуватив Українську греко-католицьку церкву у підриві міжхристиянського діалогу у країні у зв'язку з визнанням таїнств хрещення, що здійснюються у самопроголошеному Київському патріархаті (Українська православна церква Київського патріархату УПЦ(КП)).
"Таким чином, 3 стала єдиною конфесією, що надала фактичну підтримку українським розкольникам. Тим самим УГКЦ порушила принципи, які вироблені в ході як православно-католицького, так і міжхристиянського діалогу в цілому", - заявив митрополит Володимир у своїй доповіді на Архієрейському соборі, що проходить у Москві.
Як нагадав предстоятель Української православної церкви, в рамках цього діалогу сторони зобов'язуються не вступати в офіційні контакти з тими церковними групами, які не мають канонічного визнання.
"Тому, наприклад, Православна церква не підтримує контакти з розкольницькими групами всередині Католицької церкви, сподіваючись на те, що офіційні представники католицької сторони відмовляться від контактів з групами, які не мають спілкування зі світовим православ'ям", - заявив владика, слова якого наводить сайт Московського патріархату.
Він нагадав, що у 2012 році "Українська православна церква Київського патріархату" направила звернення до предстоятелів помісних Православних церков, а також римсько-католицької церкви, Церкви Англії та УГКЦ з проханням про визнання дійсності таїнств хрещення, що здійснюються в УПЦ (КП). На це звернення відреагували лише українські греко-католики.
Даючи оцінку відносинам православних з греко-католиками в Україні, митрополит Володимир заявив, що вони "в цілому є не такими напруженими".
"Виникають лише окремі непорозуміння, головною причиною яких, на наш погляд, є спроби греко-католицької церкви створювати та розвивати свої структури в регіонах з переважаючим православним населенням. Дякувати Богу, сьогодні нам вдалося не допустити порушень громадського порядку та конфронтації на релігійному ґрунті. Однак небезпека виникнення такого протистояння зберігається", - підкреслив він.
Як зазначив першоієрарх, в Українській православній церкві наполягають на тому, що греко-католики повинні дотримуватися принципу, сформульованого Баламандською угодою 1993 року, яка засуджує прозелітизм у взаєминах між православними і католиками. !zn
Читайте також:
Гузар закликав правильно обирати: потім буде пізно виходити на вулиці
Греко-католицька церква заборонила священикам передвиборчу агітацію