UA / RU
Підтримати ZN.ua

Митрополит Епіфаній зустрів благодатний вогонь у Михайлівському соборі

У православних храмах розпочалася великодня служба.

© ПЦУ
ПЦУ запропонувала всім конфесіям спільно організувати доставку благодатного вогню з Єрусалима, але не наполягає на цьому
ПЦУ запропонувала всім конфесіям спільно організувати доставку благодатного вогню з Єрусалима, але не наполягає на цьому
© ПЦУ
© ПЦУ
© ПЦУ
© ПЦУ
© ПЦУ
© ПЦУ
© ПЦУ

Предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній зустрів благодатний вогонь, що прибув з Єрусалиму, в Свято-Михаловском золотоверхому соборі в Києві, повідомляє прес-служба ПЦУ.

Крім Єпіфанія вогонь зустріли архієпископ Вишгородський Агапіт і братія Михайлівського монастиря.

У прес-службі ПЦУ відзначили, помісна церква вперше приймає благодатний вогонь.

У ніч на неділю в Михайлівському соборі почалася великодня служба. На ній присутній президент Петро Порошенко з сім'єю.

Перед цим прес-служба почесного патріарха і постійного члена Синоду ПЦУ Філарета повідомила про прибуття благодатного вогню до Володимирського собору. Вогонь зустріли настоятель собору протоієрей Борис Табачек разом із духовенством і парафіянами. Привіз його митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який з делегацією Волинської єпархії перебував в Єрусалимі, де отримав цей вогонь.

"Хай світло благодатного вогню символізуватиме і свідчитимн про нашу тверду віру у Воскресіння Христове, яке є головним святом та подією в нашому житті", - йдеться в повідомленні.

Благодатний вогонь з Єрусалиму прибув до Києва ввечері в суботу, 27 квітня. Делегація з 30 осіб – священнослужителів, ветеранів АТО / ООС, політиків і громадських діячів – повернулася до України з Ізраїлю, привізши з собою із Храму Гробу Господнього головний символ Великодня – благодатний вогонь.

Як завжди напередодні Пасхальної неділі в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі зійшов благодатний вогонь. Вогонь вважається святинею для вірних, а його сходження називають дивом. Сходження вогню символізує вихід з Гробу Господнього "Світла Істинного" - Воскресіння розіп'ятого Ісуса Христа.

Чин сходження Благодатного вогню здійснює особисто Єрусалимський патріарх. Потім християни поширюють вогонь свічками і спеціальними лампадами по всьому світу.