UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міськрада Дніпра просить Кабмін виділити гроші на реконструкцію аеропорту

Раніше петиція з вимогою звернутися до уряду з цього приводу набрала необхідну кількість голосів.

Депутати Дніпровської міської ради ухвалили звернення до Кабінету міністрів, в якому закликали розглянути питання щодо виділення коштів на будівництво злітно-посадкової смуги у Дніпрі. Як повідомляє прес-служба міськраді, петиція з вимогою звернутися до уряду набрала необхідну кількість голосів.

У петиції йшлося про те, що нині Дніпро залишається єдиним містом-мільйонником не лише в Україні, а й у світі, яке не має власного ефективного аеропорту. Зазначалось, що відкрите 75 років тому летовище потребує якнайшвидшої модернізації.

Як наголошують депутати, нинішній міжнародний аеропорт є закритим для більшості перевізників, а скорочення кількості рейсів обмежує приїзд туристів, потенційних інвесторів і партнерів. Надмірною є й вартість авіасполучення. Крім цього, термінал летовища перебуває у приватній власності авіакомпанії "Дніпроавіа", а злітно-посадкова смуга належить державі. У зверненні також вказується, що власник терміналу допускає до користування тільки партнерські авіакомпанії.

Зазначається, що наразі є щонайменше один приватний інвестор - український бізнесмен Олександр Ярославський. Він підтвердив намір співпрацювати з державою та вкласти кошти у будівництво сучасного терміналу Дніпровського летовища.

Раніше мер Дніпра Борис Філатов звернувся з відкритим листом до президента Петра Порошенка, в якому висловив занепокоєння відсутністю ефективного аеропорту на території Дніпропетровської області. Він просив президента вплинути на ситуацію, за його словами, бюджет Дніпра не в змозі самостійно реалізувати такий масштабний проект.

У 2017 році Господарський суд Дніпропетровської області за позовом Фонду держмайна ухвалив рішення про розірвання договору купівлі-продажу та повернення 94,5% акцій авіакомпанії "Дніпроавіа" Ігоря Коломойського державі. Зазначимо, що через кілька місяців після появи рішення суду першої інстанції авіакомпанія припинила польоти, а частина літаків з флоту компанії були переведені у "Розу Вітрів". Пізніше апеляційний суд скасував рішення Господарського суду.