UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія США при ОБСЄ заявила про блокування бойовиками роботи гуманітарних організацій у Донбасі

Згідно з даними ООН, в окупованому Донбасі витрати на харчування складають більше 80% доходів середньостатистичної сім'ї.

Посол США при ОБСЄ Даніель Баєр заявив, що контрольовані Росією бойовики продовжують блокувати роботу більшості організацій з надання гуманітарної допомоги жителям окупованій частині Донбасу.

"Люди, які живуть у зоні конфлікту, і особливо ті, що знаходяться на стороні бойовиків - лінії зіткнення – це ті, хто страждає більше всього", - сказав Байєр.

Також він звернув увагу на інформацію Всесвітньої продовольчої програми ООН, згідно якої більше половини сімей на окупованих територіях Донбасу, не мають ресурсів для задоволення основних потреб, а витрати на харчування складають більше 80% доходів середньостатистичної сім'ї.

"Сильні бойові дії піддають людей прямому і опосередкованому ризику. Однак, підтримувані Росією бойовики надалі блокують більшість організацій гуманітарної допомоги, перешкоджаючи доставляти допомогу нужденним", - повідомив Даніель Байєр.

Він зазначив, що незважаючи на повторювані поводження Росії на Постійній раді ОБСЄ, РФ не працює в напрямку запровадження міжнародного механізму гуманітарної допомоги в рамках Тристоронньої контактної групи, як це передбачено в Комплексі заходів по виконанню Мінських угод.

Читайте також: У погіршенні гуманітарної ситуації в Донбасі винні обидві сторони конфлікту – Рада Європи

27 жовтня представники ООН відновили гуманітарну діяльність на підконтрольних проросійських бойовиків територіях Луганської області через 3 місяці після їх припинення.

1 вересня в ООН заявили, що всі гуманітарні організації стикаються з серйозними проблемами у наданні допомоги п'яти мільйонам людей, що постраждали в результаті тривалого конфлікту у Донбасі і гостро потребують підтримки.

На думку УКГП ОНН, два мільйони чоловік, що проживають на лінії зіткнення, є найбільш вразливою категорією і найбільш пріоритетною групою з точки зору надання гуманітарної допомоги. Близько половини цих людей живуть на підконтрольних Україні територіях, решта – на непідконтрольних.