В Україні хочуть створити незалежний регулятор безпеки в Інтернеті, який буде формувати відповідну політику і реалізовувати його в державі, заявила директор директорату європейської інтеграції Мінціфри Гульсанна Мамедіева в ході міжнародної конференції "Безпечний онлайн 2020: сучасне виклики", передає " Інтерфакс-Україна ".
"Новий регуляторний орган повинен захищати права користувачів в Інтернеті, мати повноваження і можливості впроваджувати свої рішення щодо блокування і видалення контенту", - зазначила Мамедіева.
Вона розповіла, що, в даний час Україна спільно з міжнародними партнерами - Великобританією, Австралією Німеччиною - розробляє нові регуляторні підходи для подолання загроз в Інтернеті, але жодна їх країн ще не створила нормативну базу.
"Пандемія підняла це питання і показала необхідність вирішення цієї проблеми. Ми зараз об'єднуємо зусилля, щоб встановити послідовний і пропорційний підхід для вільного, відкритого і безпечного Інтернету. Нова регуляторна модель передбачає необхідність активних дій для запобігання терористичного контенту і контенту, що має сексуальну експлуатацію і насильство над дітьми ", - сказала вона.
Нагадаємо, в Україні почала працювати урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті.
На думку фахівців, з початком пандемії, діти все частіше стають жертвами сексуальної експлуатації онлайн. На їхню думку діти, які зазнали сексуального насильства в Інтернеті, травмовані ще сильніше, ніж ті, які зазнали фізичного насильства, адже особливість здійснення сексуального насильства над дітьми в онлайн полягає в тому, що матеріали (фото, відео) залишаються в Інтернеті і транслюються по всьому світу.
Телефон гарячої лінії +1545 * 3. Фахівці лінії працюють цілодобово. Зателефонувати може кожен - і дитина, і дорослі, чиї діти зіткнулися з проблемами в кіберпросторі.
Детальніше про проблему захисту дітей від небезпек, яка може загрожувати їм в інтернет-просторі, читайте в статті Катерини Гольцберг "Не відбирайте у дітей комп'ютер, або Правила безпеки в Мережі" в ZN.UA.