Міністерство освіти та науки звернулося до суду з клопотання витребувати у КУКа документи, які підтверджують легітимність ректора Анатолія Гуменчука, а саме: копію рішення загальних зборів та протокол проведення конкурсу (відповідно до нового закону). Крім того, представники МОН попросили суд витребувати сертифікати, які підтверджують атестацію освітніх програм. Суд не задовольнив клопотання і пішов на перерву.
Проте суд відхилив всі клопотання МОН і повідомив, що рішення по справі суд надасть сторонам у письмовому вигляді.
Як передає кореспондент ZN.UA, представники міністерства звернули увагу на те, що за інформацією департаменту атестації кадрів, ректор КУК не має навіть вченого звання.
У коментарі ZN.UA помічник міністра Олександр Сич зазначив, наказ про призначення Гуменчука ректором "КУКу" за його ж заявою ним же і підписаний як ректором 01.11.2014 року. Проте це не відповідає статуту самого "КУКа", оскільки повноваження призначати ректора мають лише збори учасників виша.
Як пояснив представник МОН, підтвержденням легітимності ректора має бути контракт між ним і засновником вишу.
Гуменчук, виступаючи у суді, заявив, що у нього є всі документи, що підтверждують його наукове звання. Проте на запитання ZN, чи вони справді є, він сказав: "Після засідання".
Разом з тим суд поки що залишив всі клопотання МОН без розгляду і пішов на перерву до 17 години.
Як зазначає кореспондент ZN.UA, разом з Анатолієм Гуменчуком прийшли і студенти. На запитання, за що вони виступають, вони відмовляється давати будь-які коментарі. Ректор вважає, що є порушення прав студентів, тому вони тут і присутні.
Так само від інших коментарів відмовився і ректор Гуменчук, навіть щодо того, чи є в нього наукове звання.
Коментує журналістка проекту "Свідомо" Марія Землянська, завдяки розслідуванню якої стало відомо про цю схему: "Я не розумію, чому ми розбираємо питання, чи повернути ліцензію університету, якого не існує. Ми зараз маємо сидіти на розгляді кримінальної справи і думати, що робити з людьми, які прокручують мільйонні схеми за рахунок держави".
Варто зазначити, що під час судового була заборонена фото- і відео зйомка за клопотанням представників КУКк, хоча МОН навпаки наполягало на прозорості і відкритості процесу. На запитання журналістів чому – захист позивача відмовився від коментарів.
ОНОВЛЕНО: Після перерви суддя повідомив, що представники позивача - "Київського університету культури" Поплавського - відмовилися брати участь у засіданні і попросили продовжувати розгляд справи без їхньої присутності. З урахуванням того, що раніше представники "КУКа" пообіцяли надати коментарі журналістам після засідання", складається враження, що вони просто втекли від ЗМІ.
У свою чергу в МОН заявили, що міністерство наполягає і надасть факти, які свідчать, що КУК подав недостовірні відомості в документах, поданих на акредитацію і ліцензування комісії (щодо викладацького складу, студентів та майна).
17:30 Суд у свою чергу відмовився задовольнити всі чотири клопотання Міносвіти щодо залучення свідків і витребування доказів.
Представники МОН заявили клопотання про відвід суду. Але суд також відмовився задовольнити і його.
Рішення по справі суд надасть сторонам у письмовому вигляді.