Міністерство освіти і науки назвало інформацію про закупівлю підручників мовами національних меншин по 600 гривень "технічною помилкою". Насправді, заявили у МОН, ці підручники коштували 350 гривень за примірник.
За інформацією Державної наукової установи "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" МОН, 12 серпня 2013 року ІІТЗО укладено ряд угод на видання підручників для учнів 3-х класів загальноосвітніх навчальних закладів на загальну суму 85,84 млн. грн, повідомили у прес-службі міністерства.
"Однак, під час представлення інформації для публікації у бюлетені "Вісник державних закупівель" та на веб-порталі уповноваженого органу з питань державних закупівель було допущена технічну помилку", - зазначили у МОН.
За даними відомства, насправді була визначена така ціна підручників:
- "Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас" - 360,06 грн. за один примірник (у бюлетені була вказана ціна більше 607 грн).
- "Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас" - 349,20 грн. за один примірник (у бюлетені була вказана ціна більше 571 грн).
У прес-службі запевнили, що відповідні зміни незабаром будуть внесені до бюлетеня "Вісник державних закупівель" та на веб-порталі уповноваженого органу.
При цьому в МОН у черговий раз підкреслили, що, порівняно з 2009 роком, їм вдалося знизити ціни на друк малотиражних підручників для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин.
Так, наприклад, у 2009 році підручник для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів з польською мовою навчання коштував 870,5 грн.
Зазначимо, що у 2012 році Міністерство освіти замовило підручники для першокласників на загальну суму 61,13 млн грн. Найдорожчим став підручник української мови для шкіл з навчанням польською мовою - 647 грн за екземпляр. Одним з авторів найдорожчого підручника виявилася мама першого віце-прем'єра Валерія Хорошковського.
Перевірка Рахунковою палатою ситуації з виданням підручників Міністерством освіти у 2010-2011 роках виявила, що видавництва, яким міністерство Дмитра Табачника замовляло підручники, замовляли поліграфічні послуги харківському ТОВ "Побутелектротехніка" Михайла Шифріна. Після цього компанія замовляла друк у реальних типографіях, залишаючи собі 60-85% від загальної суми виділених міністерством коштів. !zn
Читайте також:
У Каховці вчителів змушують вішати портрети Януковича у кожному класі
Табачник запевнив, що у вишах викорінили хабарництво
Табачник оголосив про "повернення правди" про війну у підручники історії