UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міносвіти опублікувало рекомендації по роботі шкіл з 1 вересня

У школах повинні забезпечити дотримання гігієни та дистанції.

З 1 вересня українські школи повинні дотримуватися соціального дистанціювання і правил гігієни. Учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендують вчитися дистанційно або на екстернаті, повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки.

Відзначається, що для старту навчального року необхідно забезпечити школи дезінфікуючими, миючими засобами та засобами індивідуального захисту; обладнати місця для обробки рук, збору використаних масок і рукавичок; створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.

Зокрема, щоб створити умови для дистанціювання рекомендується:

Крім того МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Вчителям радять мінімізувати фізичний контакт з учнями, а з батьками спілкуватися в основному дистанційно.

Керівництво шкіл може ввести гнучку структуру навчального року з можливістю перенесення термінів канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.

Робота груп продовженого дня повинна так само повинна бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря по протиепідемічних заходів у навчальних закладах.

МОН також рекомендує запропонувати батькам учнів з хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет і ін продовжити навчання за більш безпечними для них формами - як то на екстернаті або дистанційно.

Читайте також: Боги карантину, або як директорам доведеться рятувати від вірусу свої школи

Нагадаємо, адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня. З 1 серпня в країні також діє "зональне" розподіл.

Регіони з найменшою захворюваністю COVID-19 знаходяться в «зеленій» зоні, а області зі значним поширенням - в «помаранчевій» і «червоної». При зниженні / зростанні захворюваності регіон буде потрапляти в буферну «жовту» зону.

При "червоному" рівні відвідування навчальних закладів заборонено, отже освітній процес переходить в дистанційний.

Рішення про особливості організації освітнього процесу в навчальних закладах в умовах "зеленого", "жовтого" і "помаранчевого" рівня небезпеки приймає педагогічна рада установи з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря по протиепідемічних заходів у навчальних закладах.