UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони збільшує кількість об'єктів незавершеного будівництва житла — експерт

У 2016-2017 роках, за оцінками аудиторів, таке неефективне використання фінансових ресурсів не дозволило Міноборони отримати понад 500 квартир для військовослужбовців.

Чиновники Міноборони з кожним роком збільшують кількість об'єктів незавершеного будівництва житла. По всій країні налічується не менше півтора сотень таких об'єктів, на які щорічно виділяються багатомільйонні суми, а з них формуються фінансові потоки, які витікають в тіньову сферу. У 2016-2017 роках, за оцінками аудиторів, таке неефективне використання фінансових ресурсів не дозволило Міноборони отримати понад 500 квартир для військовослужбовців.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. За його словами, ще одну не менш цинічну схему розкрадання коштів державного бюджету виявили перевіряючі, вивчивши ситуацію з підписанням, як виявилося у ході перевірки, недостовірних актів прийому-передачі збудованого забудовниками житла.

"У 2016-2017 роках за такими фіктивними актами в кишенях ділків осіли десятки мільйонів незаконно перерахованих коштів державного бюджету. Лише за вказаний період, через прийом житла за фіктивними актами, Міноборони не змогла заселити майже 600 квартир, що становить майже 40% всіх житлових приміщень, отриманих від забудовників, - зазначає експерт. - Особливо показовим є факт перерахування Міноборони в останні дні минулого року майже 100 млн грн ХК "Київміськбуд" за неготові квартири. Військові чиновники і комерсанти так поспішали з підписанням фіктивного акту, що забули вказати, які саме квартири і якої площі передаються Міноборони для заселення".

Детальніше про "розпилювання" оборонного бюджету читайте в матеріалі Дмитра Менделєєва "Оборонний бюджет: крок вперед, два кроки в кишеню..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".