Міноборони має намір закупити близько трьох тисяч ракетних комплексів і ракет до них на суму понад 2,4 млрд гривень. Про це повідомляє прес-служба Міноборони у п'ятницю, 21 лютого.
У цьому році на фінансування ракетної програми виділили на 300 млн гривень більше, ніж торік.
"Зокрема, в 2020 році заплановано завершення розробки з проведенням державних випробувань комплексів Нептун і Вільха та забезпечено їх фінансування в повному обсязі. Після прийняття на озброєння буде здійснено закупівлю серійних зразків", - йдеться в повідомленні.
Також триває робота над створенням програми багатофункціонального ракетного комплексу (БФРК), концепція якої зараз проходить зовнішнє узгодження.
У Міноборони нагадали, що в цілому в рамках оборонного замовлення на 2020 рік планується здійснити закупівель на 21,25 млрд гривень.
Так, в 2020 році визначені такі пріоритети:
Військово-морські сили: розробка і поставка протикорабельного ракетного комплексу "Нептун", модернізація фрегата "Гетьман Сагайдачний", катерів типу "Айленд", постачання вертольотів, бойових броньованих машин, відновлення державної цільової програми "Корвет";
війська протиповітряної оборони: відновлення зенітних ракетних комплексів, поставка радіолокаційних станцій, розгортання комплексів засобів автоматизованої системи управління авіацією та протиповітряною обороною;
тактична авіація: продовження поставок модернізованих літаків типу Міг-29, Су-27, Су-25;
сухопутні війська: розробка і поставка нових зразків ракетного та артилерійського озброєння, боєприпасів, бронетехніки, автомобільної техніки, вертольотів, безпілотних авіаційних комплексів, станцій радіоелектронної боротьби, снайперського озброєння.
Раніше повідомлялося про те, що Україна отримає від Сполучених Штатів Америки в 2020 році $ 250 млн доларів оборонної допомоги і $ 448 млн фінансово-економічної допомоги.
У грудні Міністерство оборони України уклало контракт на поставку другої партії американських ПТРК Javelin. У 2018 році США продали Україні 37 протитанкових комплексів і більше 200 ракет до них.
З 2014 року США поставили в Україну близько 400 одиниць озброєнь і військової техніки і 9,5 тисяч одиниць інших приладів і техніки в рамках військової допомоги.
Детальніше про американську військову допомогу Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання".