У Москві й далі планують працювати над загостренням ситуації в Україні та підривом авторитету держави. Про таку позицію РФ свідчить озвучена Росією інформація про нібито українське походження ракети "Бук", якою над Донбасом у 2014 році збили літак рейсу МН-17. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак під час брифінгу за результатами зустрічі зі своїм британським колегою Гевіном Вільямсоном.
"Це чергова брехня, це черговий фейк Російської Федерації, який свідчить про те, що Росія точно не відмовилася від своїх планів по підриву авторитету України, підриву ситуації в цілому. Їм потрібна причина, щоб загострити ситуацію", - заявив Полторак.
У свою чергу держсекретар із питань оборони Великої Британії Гевін Вільямсон зазначив, що проведене незалежне розслідування показало, хто насправді причетний до атаки літака "Малазійських авіаліній".
"Це ще один приклад російської дезінформації", - зазначив Вільямсон.
Крім того, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій також нагадав, що незалежна комісія підтвердила причетність Росії до атаки на літак рейсу МН-17.
"Ця трагедія трапилася за участю і за вказівкою російських військовослужбовців. На превеликий жаль, російська пропаганда в стилі повного перекручування даних... продовжує діяти в надії, що буде мати якийсь успіх в Україні", - зазначив Парубій.
Він додав, що в України вже має виробитися імунітет на фейкові заяви Росії.
"Це черговий інформаційний фейк. І ми повинні б вже отримати імунітет до них. Фактично щотижня з російської пропаганди ми отримуємо потоки інформаційної брехні, завдання яких полягає в одному – (змусити) засумніватися. Для них важливо, щоб чорне назвати білим, ввести нас в хаос і сум'яття", - додав Парубій.
На його думку, на таку дезінформацію не варто звертати увагу. Однак, за словами Парубія, Україні потрібно серйозно підійти до питання інформаційної безпеки.
"Нам буде вкрай важливо на цій сесії підійти до питання інформаційної безпеки... Питання інформаційної безпеки, особливо в рік виборів, на моє переконання, є одним з ключових питань", - підсумував спікер Верховної Ради.
На звинувачення Міноборони РФ щодо українського походження ракети "Бук" відреагував і секретар Ради безпеки і оборони України Олександр Турчинов, також заявивши про те, що дана інформація не відповідає дійсності.
Як повідомлялося, начальник Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони Росії Микола Паршин заявив, що ракети зенітно-ракетного комплексу "Бук", якої збили в 2014 році Boeing рейсу MH17 Малазійських авіаліній в небі над Донбасом, була проведена в підмосковному Долгопрудном в 1986 році і відправлена в Україну, звідки більше не поверталася в РФ.
Зазначимо, що Росія не вперше звинувачує Україну в тому, що саме вона винна в аварії літака, на борту якого загинули майже 300 осіб. Міжнародні групи розслідувачів, як офіційні, так і цивільні, неодноразово надавали докази прямої вини російських військових у катастрофі літака.
Нагадаємо, 25 травня, після публікації результатів розслідування Міжнародної слідчої групи, Австралія та Нідерланди офіційно оголосили про те, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга 777" у небі над Україною у 2014 році. Тепер уряди обох країн вимагатимуть притягнення РФ до відповідальності.
Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.
Boeing-777 рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" був збитий 17 липня 2014 року в зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.