Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України за результатами перевірок якості продуктів харчування, що постачаються у ЗСУ, подав 44 претензії та виставив постачальникам штрафних санкцій на загальну суму понад 2,8 млн гривень, повідомляє прес-служба оборонного відомства.
"Відповідно до договору постачальник за поставку неякісної продукції сплачує 20 відсотків від вартості послуги, а саме 20 відсотків від суми акту на день виявлення порушення", - розповів начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України Дмитро Марченко.
Він також наголосив на тому, що за дорученням міністра оборони посилено контроль за якістю продуктів харчування для української армії. Загалом цього року контролюючі органи Міноборони 93 рази виїжджали до військових частин з метою перевірки організації харчування.
"З початку цього місяця з метою швидкого реагування до району проведення АТО направлено постійно діючу робочу групу для перевірки якості продуктів харчування, ще одна група саме зараз проводить перевірки військових частин щодо якості харчування у пунктах їхньої дислокації", - зазначив Марченко на брифінгу у середу, 9 серпня.
Нагадаємо, під час планової аудиторської перевірки 24-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) було виявлено низку порушень, які завдали збитків на суму майже п'ять мільйонів гривень. При цьому основна сума порушень пов'язана з "безпідставним завищенням обсягів та вартості послуг з харчування".
У липні цього року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) під керівництвом прокурорів САП затримало посадових осіб ЗСУ та ДП "Львівський бронетанковий завод" за підозрою у привласненні майна.
Повідомлялося про те, що посадові особи ЗСУ у змові з чиновниками Львівського бронетанкового заводу, засновником ТОВ та за участю фіктивних фірм реалізували корупційну схему із закупівлі старих запасних частин до бронетанкового озброєння.