Пентагон шукає можливість доставки військової допомоги українцям по землі у разі вторгнення Росії, повідомляє The Hill з посиланням на анонімне джерело в Палаті представників.
Під час приватної розмови радник із національної безпеки Джейк Салліван сказав членам Палати представників, що міністр оборони Ллойд Остін хоче, щоб для надання українцям летальної зброї у разі нападу Росії було обрано наземний шлях, а не повітряний.
Остін, ймовірно, обговорить цю тему з лідерами НАТО цього тижня під час своєї поїздки до Брюсселя та Східної Європи. Він збирається залишити Вашингтон у вівторок, щоб зустрітися з високопоставленими військовими та урядовими лідерами у Бельгії, Польщі та Литві й взяти участь у міністерській конференції альянсу, повідомив журналістам у понеділок прессекретар Пентагону Джон Кірбі.
Адміністрація Байдена, яка за останній рік схвалила постачання Києву військового обладнання на суму близько 650 мільйонів доларів, вимагає прискорити надання допомоги Україні у сфері безпеки, оскільки Росія зібрала понад 130 тисяч своїх військ на південно-західному кордоні.
Нещодавно адміністрація схвалила надання Україні пакету на суму 200 мільйонів доларів, до якого увійшли протитанкові ракети Javelin, інші протитанкові системи, гранатомети, боєприпаси та нелетальне обладнання, необхідне для захисників передової України.
США також дозволили країнам Балтії, включаючи Латвію, Литву та Естонію, надати Києву протитанкові та зенітні ракети американського виробництва.
Крім того, Пентагон наказав 6 тисячам американських військовослужбовців розгорнутися або передислокуватися до Польщі, Німеччини та Румунії, щоб допомогти союзникам по НАТО відповісти на можливе вторгнення Росії, яке, як попереджають офіційні особи, може статися будь-якого дня.
Напруженість у зв'язку з можливим нападом досягла такого розпалу, що держсекретар Ентоні Блінкен оголосив у понеділок, що США закривають своє посольство в Києві та тимчасово переводять його до Львова "у зв'язку з різким прискоренням нарощування російських сил".
Блінкен наголосив, що американські чиновники продовжують взаємодіяти з українським урядом і продовжують "інтенсивні дипломатичні зусилля щодо деескалації кризи".
Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого упускають один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки воєнні дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва «Війна у «замінованій» країні…»