UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони не встигає використати передбачені на розвиток армії 10 млрд гривень – Гриценко

Більшість програм так і не були профінансовані, і вкінці року кошти будуть повернуті у бюджет.

Левова частка коштів, передбачена у 2017 році в Державному бюджеті на розвиток армії, досі не освоєна. Зокрема зараз залишок невикористаних коштів Міноборони перевищує 10 млрд гривень, які передбачені на закупівлю озброєнь, зв'язок, підготовку військ, пальне, речове майно, капремонт інфраструктури, житло, ремонт ОВТ і ще 6 млрд гривень на живучість арсеналів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив лідер партії "Громадянська позиція", колишній міністр оборони Анатолій Гриценко.

"Закупівля озброєння: виділено 1708 млн - не використано 850 млн. Будівництво житла для контрактників: виділено 1000 млн - не використано 995 млн. Виробництво боєприпасів: виділено 1400 млн - не використано 1400 млн. Крім того, на підготовку військ, капремонт інфраструктури, забезпечення зв'язком, придбання житла, медицину, пальне, речове забезпечення, ремонт ОВТ і навіть на захист арсеналів загалом не використано - ще понад 900 млн. Під вказані кошти не укладено жодних договорів/контрактів, для оборони країни ці кошти у 2017 році - вже втрачені", - написав він.

За словами політика, також армія може втратити кошти, передбачені на постачання товарів і послуг, договори на які були укладені, але документально не підтверджені.

"Висновок. Навіть якщо сьогодні всіх чиновників Міноборони поставлять на вуха і переведуть на цілодобовий режим роботи, за моєю оцінкою, армія/оборона недоотримає/втратить мінімум 5 млрд виділених коштів, напевно й більше. Ці кошти не пропадуть, їх повернуть до державного бюджету, використають на щось інше. Але....", - резюмував Гриценко, зазначивши, що за такий горе-менеджмент і таке ставлення до солдата в окопах в умовах війни вже давно мали би полетіти голови, але "всі твердо сидять у кріслах, нібито все в порядку".

Як повідомлялося раніше, Міністерство оборони пропонує внести зміни в норми затвердження продуктів харчування військовослужбовців Збройних сил та інших військових формувань, зокрема замінити м'ясо на сухе молоко в пайках.

Детальніше про організацію харчування військовослужбовців читайте в матеріалі В'ячеслава Рогожина "Продуктова "лавочка" МО ціною в 5 мільярдів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".