UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони не вірить, що в армії є представники ЛГБТ, тому виступило проти цивільних партнерств

Це обурило представників KyivPride, які наполягають, що всі військові, «незалежно від статі, сексуальної чи гендерної ідентичності», мають право на рівність перед законом.

Міністерство оборони України не підтримує законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» про запровадження в Україні цивільних партнерств, які могли б укладати як одностатеві, так і різностатеві пари. Про це повідомив Центр прав людини ZMINA, спираючись на пропозиції міністерства щодо цього закону, оприлюднені на сайті уряду.

Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що законопроєкт №9103 «прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу», всупереч Конституції України, за якою шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.

Також міністр зазначає, що законопроєкт містить дискримінаційні ознаки щодо реєстрації шлюбу інших військовослужбовців у мирний і воєнний час. Зокрема стаття 13 законопроєкту передбачає, що у разі бажання військового зареєструвати партнерство подана заява про реєстрацію вважатиметься підтвердженням факту надання згоди на це. Тобто реєстрація партнерства може проводитися без особистої присутності одного з партнерів, який є військовим.

«Посадовці не зазначили, що саме вважають дискримінацією. Водночас з березня минулого року військові різних статей в Україні можуть укласти шлюб дистанційно. Як це зробити, можна прочитати за посиланням», – звертає увагу ZMINA.

Читайте також: Зміна ставлення до ЛГБТ у ЗСУ змінює українське суспільство – The Economist

Також міністр оборони незадоволений тим, що законопроєкт наділяє командирів правом складати та засвідчувати Акт реєстрації реєстрованого партнерства, якщо один чи обоє партнерів є військовослужбовцями. Нібито це суперечить Закону «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України». Проте у центрі ZMINA зазначають, що в умовах воєнного стану факт реєстрації шлюбу між різностатевими військовими може засвідчуватись актом про укладення шлюбу, складеним командиром військовослужбовця.

Цікаво також, що, як випливає з пропозицій міністерства, у Міноборони відсутні дані про «тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити свої стосунки з одностатевими партнерами чи партнерками».

На ці твердження Міноборони вже відреагувала Громадська організація KyivPride. Заявивши, що політика Міністерства оборони «нівелює права та можливості ЛГБТІК+ військових, є неприйнятною та порушує міжнародні стандарти» та закликавши урядовців переглянути позицію. Там наголосили, що всі військові, «незалежно від статі, сексуальної чи гендерної ідентичності», мають право на рівність перед законом.

Читайте також: Цивільне партнерство забезпечує рівні права для одностатевих пар. Понад 40% українців проти закріплення такого статусу

Нагадаємо, у липні минулого року петиція на сайті президента України про легалізацію одностатевих шлюбів рекордно швидко набрала 25 тисяч підписів. Володимир Зеленський відреагував на це, заявивши, до цього питання можна буде повернутися після війни. Річ у тому, що для цього треба вносити зміни до Конституції, а це неможливо під час воєнного стану, тому президент запропонував саме ідею цивільних партнерств. У KyivPride позитивно оцінили запропоновану президентом альтернативу.

Законопроєкт №9103 зареєструвала народна депутатка Інна Совсун. Проти нього виступила ПЦУ, назвавши його «антиприродним».