UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінна безпека для дітей: корисні сервіси, які допоможуть врятувати життя

Вони допомагають підвищити обізнаність дітей.

Через військове вторгнення Росії, Україна стала одним із найбільших у світі мінних полів. Щоб убезпечити дітей від травмувань вибухонебезпечними предметами, батькам і вчителям слід постійно проводити роз’яснювальну роботу. У Мінреінтеграції підготували перелік онлайн-уроків та сервісів, які допоможуть підвищити обізнаність дітей щодо мінної безпеки.

Мінреінтеграції спільно з ЮНІСЕФ, ДСНС і Нацполіцією розробили серію роликів «ДСНС розповідає про мінну безпеку». У відеоматеріалах за допомогою схем і помічника – песика Патрона діти можуть дізнатися про попереджувальні знаки, види вибухівок, радіус ураження та що робити у разі їх виявлення.

Читайте також: У Херсонській області 25-річний юнак отримав важкі поранення через детонацію міни "Пелюстка"

Відомство у співпраці з видавництвом «Ранок» розробили комікси «Мінна безпека не без ПЕКа» та «Безпечний ПЕКосвіт». Комікси допомагають ознайомити дітей з правилами поведінки у разі знаходження небезпечного предмета у простій та інтерактивній формі.

Асоціація саперів України створила онлайн-курс «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів». Курс призначений для вчителів. Зареєструватися на курс можна за посиланням.

На онлайн-платформі «Все про мінну безпеку» зібрані корисні матеріали для дітей різного віку, а також покрокова інструкція, як батькам розповісти дітям про міни.

Освітній проєкт «Стопміна» спрямований підвищити поінформованість та обізнаність дітей щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів. Проєкт створений Данською Радою у справах біженців.

Через війну діти можуть відчувати страх, тривогу, невизначеність. Психологи Дитячого фонду ЮНІСЕФ дали рекомендації, як батькам правильно говорити з дітьми про війну.