UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Міністерство правди" Стеця створить і контролюватиме стандарти ЗМІ

Також міністерство інформаційної політики матиме повноваження впливати на програми освіти, доповідати "нагору" про моніторинг медіа, реєструвати ЗМІ і низку інших резонансних функцій.

Міністерство інформаційної політики має намір розробити державні стандарти для телевиробництва, реєструвати ЗМІ і затверджувати стандарти роботи журналістів.

Згідно з проектом положення про новий інститут уряду - Минінформполітики (МІП), вже більш відомому як "міністерство правди", відомство створюється для "регулювання у сферах поширення інформації, просвітницької діяльності, засобів масової комунікації, створення національних інформаційних ресурсів, а також для державного нагляду (контролю) за діяльністю засобів масової комунікації".

Також "міністерство інформації" буде створювати певні норми для системи освіти, випливає з документів, опублікованих на УП.

Для здійснення наглядових функцій, МІП "затверджує державні стандарти телевізійного виробництва, державні стандарти соціальної реклами та здійснює нагляд за додержанням цих стандартів", причому незалежно від форми власності медіа - приватного чи державного.

В повноваження міністерства увійде реєстрація друкованих ЗМІ та інформагентств. Про інтернет-ресурси поки мови не йде.

Ще одним резонансним нововведенням може стати установа єдиних "стандартів за професіями в сфері медіа та інформації".

Також відомство буде здійснювати моніторинг інформації в засобах масової комунікації, після чого - доповідати прем'єр-міністру і президенту щодо "інформаційних проектів".

Директори, заступники директорів, головні редактори державних засобів масової комунікації теж будуть проходити через затвердження в міністерстві.

Незважаючи на вищезгадане, проект по міністерству інформаційної політики передбачає, що відомство "забезпечить дотримання в Україні свободи слова, думки".

Проти створення так званого "міністерства правди" журналісти протестують, також незадоволені ряд народних депутатів, його створення засудило міжнародне співтовариство, зокрема "Репортери без кордонів" та ОБСЄ. Мінінформполітики, на їхню думку, є аналогом інституту по тотальному контролю з твору Джорджа Оруелла "1984" і аніскільки не сприятиме формуванню демократії та вільної преси в країні, а також погіршить міжнародний імідж України.