UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінімізація соціальної роботи призвела до домашньої безпритульності — експерт

За три місяці 2019 року зафіксовано вісім убивств немовлят матерями. Гинуть діти від недогляду батьків.

На сім'ю впливає будь-яке соціальне явище, зокрема економічне. Але країна не знайшла іншого способу заощадити, як мінімізувати соціальну роботу. Ми нібито розвиваємо медичні й освітні послуги, водночас соціальні підмінюємо інспекційними. За три місяці 2019 року зафіксовано вісім убивств немовлят матерями. Гинуть діти від недогляду батьків.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявила Людмила Волинець, експерт у сфері захисту прав дитини. На її думку, це - нове явище, складніше за вуличну бездоглядність.

"Сьогодні безпритульних дітей на вулиці немає. Механізм забирання їх звідти відпрацьовано добре. Річ в іншому: куди ми потім повертаємо цих дітей? Дуже багато складових, зокрема виплати, вплинули на те, що в нас тепер є домашня безпритульність. Діти в умовах небезпеки вдома, - зазначає експерт. - З одного боку, діти гинуть у сім'ях. З іншого - скасували медичний патронаж дітей до року. Тепер лікар з медсестрою не приходять додому, не обстежують умов проживання малюка".

Докладніше про необхідність соціальної допомоги дітям читайте в матеріалі Алли Котляр "Дорожня карта батьківського спроможності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".