UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міненерго та Єврокомісія підписали робочий план на 2023 рік між ЄС та Україною у сфері енергетики 

Міненерго та Єврокомісія оновили програму дій у сфері енергетики на 2023 рік.

Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков зустрівся із заступницею генерального директора Генерального директорату з енергетики Європейської комісії Мехтільд Версдорфер. Сторони підписали робочий план на 2023 рік між ЄС та Україною у сфері енергетики. Про це повідомляє Міненерго.

Документ спрямований на реалізацію Меморандуму про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства. Представниця Єврокомісії зазначила, що Україні вдалось досягти прогресу в реалізації дорожньої карти з інтеграції ринків електроенергії після синхронізації з ENTSO-E. 

«Сторони фокусуватимуться на реформах енергетичного ринку в Україні, які сприятимуть реконструкції енергетичної інфраструктури та об'єктів і спрямовані на декарбонізацію, перехід до чистої енергії та відбудову», – йдеться у річному плані.

Документ визначає низку напрямів для спільної роботи України та Єврокомісії. Серед них:

«Ринок електроенергії в Україні розвиватиметься за європейською моделлю. Насамперед ми говоримо про перехід на чисту енергію з гарантіями енергетичної безпеки та доступності енергії для споживачів. Нам також потрібно прискорювати роботу над впровадженням технічних і регуляторних рішень, які дозволять розширити експортно-імпортні перетоки на кордонах та зроблять наші енергосистеми більш гнучкими», – підкреслив Демченков. 

Читайте також: Україна направила до Єврокомісії ноту через співпрацю Угорщини та РФ у атомній енергетиці

Робочий план на 2023 рік передбачає сприяння збільшенню потужностей для торгівлі електроенергією між Україною та ЄС. Крім того, сторони співпрацюватимуть над створенням умов задля підтримки виробництва відновлюваної електроенергії, а також над впровадженням заходів зі встановлення систем накопичення енергії на об'єктах відновлюваної енергетики та модернізації мереж.

Нагадуємо, нещодавно Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт шістьох видів української агропродукції, скасувавши натомість заборону на ввезення інших 11-12 груп товарів. Україні компенсують збитки за час дії заборони.