UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міненерго: щоб розрахуватися з шахтарями необхідно 2,1 млрд грн

Поточний рік в міністерстві хочуть закінчити без боргів перед гірниками.

Міністерство енергетики звернувся до Верховної Ради з проханням виділити 2,1 млрд грн на зарплати шахтарям.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Поточний рік хочуть завершити без боргів перед шахтарями.

"Своєчасна виплата заробітної плати та соціальний захист шахтарів повинні бути забезпечені повністю. Якщо депутати підтримають пропозицію Міненерго і проголосують за такі законодавчі зміни, то ми зможемо завершити 2021 рік без поточних боргів", - зазначив заступник міністра енергетики Олексій Кураков.

Для виплат зарплати шахтарям у 2021 році та повного погашення нинішньої заборгованості необхідно 2,1 млрд грн.

Про те, що держава заборгувала шахтарям 832 млн зарплати писала у своєму Facebook колишній міністр енергетики Ольга Буславець.

Ситуація ускладнюється дефіцитом українського вугілля і високою ціною імпортного.

"Дефіцит українського вугілля для державної компанії" Центренерго "до кінця 2021 року найбільше 1 млн тонн. Імпортне вугілля коштує близько 3000 грн/т.

Читайте також: На шахті в окупованій частині Луганської області обірвався канат кабіни з гірниками

Українське вугілля державних шахт продовжують продавати по 1650 грн/т.

Дефіцит коштів у Державному бюджеті для держшахт на зарплату і обов'язкові платежі до кінця року до 3 млрд грн", - пише Буславець.

Згідно з її заявою, у 2020 році фахівці Міненерго підрахували, що в переобладнання державних шахт потрібно вкласти 2 млрд грн. Профільний комітет Ради схвалив виділення коштів, але в бюджет на 2021 рік ці гроші не заклали.

Ілюстрація з facebook.com/olhabuslavets

Буславець підкреслила, що в результаті в бюджеті все одно доведеться шукати гроші для шахтарів, тільки не 2 млрд грн, а в 1,5 рази більше.

Також повідомлялося, що Держказначейство з ініціативи Міненерго направило на рахунки вугледобувних підприємств 653 млн грн для виплати заробітної плати шахтарям.

Також повідомлялося, що Росія перевозить до Якутії українських шахтарів з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. За Урал відправили дві тисячі шахтарських сімей, таке рішення прийняв роботодавець гірників - російський холдинг "Колмар".

Офіційною причиною такого рішення стала відмова від вахтового методу.